Internet

Rewolucja mailowa Google i inne technologiczne żarty na 1 kwietnia

Konrad Kozłowski
Rewolucja mailowa Google i inne technologiczne żarty na 1 kwietnia
24

Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył się zorientować mamy dzisiaj 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis. Jak zawsze co roku wiele firm przygotowało mniej lub bardziej udane dwocipy i żarty. Natrafiamy na nie przez cały czas, ale oto zestawienie tych, które spodobały nam się najbardziej. Smartbox Fakt, że sp...

Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył się zorientować mamy dzisiaj 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis. Jak zawsze co roku wiele firm przygotowało mniej lub bardziej udane dwocipy i żarty. Natrafiamy na nie przez cały czas, ale oto zestawienie tych, które spodobały nam się najbardziej.

Smartbox

Fakt, że sporo retro-urządzeń powraca do łask użytkowników nikogo nie dziwi. Ale Smartbox od Google, czyli rozwiązanie będące połączeniem tradycyjnej skrzynki pocztowej z nowoczesnymi technologiami byłoby ciekawym projektem. Mówiąc tak całkiem serio (i pomijając obecność ekranu i systemu Android), to taka "inteligentna" skrzynka byłaby u mnie mile widziana.

elgooG

Od dziś adres najpopularniejszej wyszukiwarki świata to com.Google. Od efektów można dostać oczopląsu, ale żart się udał.

Google Fiber i tryb modemu

By odzyskać czas pozmywanie naczyń, wysłanie wiadomości SMS do rodziców czy medytację, użytkownicy mogą uruchomić "dial-up mode" spowalniający łącze Fiber do 56 kb/s.

#Chromeselfie


W jaki sposób zareagowaliście na zawartość wczytanej strony? Teraz możecie to uwiecznić i udostępnić innym, dzięki nowości w mobilnej przeglądarce Chrome.

MS-DOS na Windows Phone


Opisywana przez nas już aplikacja MS-DOS Mobile pokazuje, że Microsoft może pochwalić się niezłym poczuciem humoru.

PlayStation Flow

Ironia na temat technologii ubieranych i rozszerzonej rzeczywistości? Być może. Sony po prostu planje zabrać rozgrywkę na... głębszy poziom.

#MotoSelfieStick

Kijek do selfie zgodny ze standardami Motoroli? Czemu nie! Zamawiam. Nawet dwa.

Samsung Nożownik


Diamentowa krawędź, ceramiczna obudowa, wygodny uchwyt, rysik będący jednocześnie termometrem - co to może być? Zaprezentowaną przez Samsunga nowością jest bowiem model Galaxy Blade Edge, mogący pełnić także rolę tasaka. Analizuje chwyt, siłę i zręczność pomagając w pracy w kuchni. Po wykryciu krwi samoczynnie wybiera numer alarmowy. Wodo- i ognioodporny. W sam raz do pary z lodówką i pralką Samsunga. Kucharze składajcie zamówienia! I nie zapomnijcie zainstalować aplikacji Samsung Kitchen. Ochronne rękawy, specjalne etui i podstawki ładujące baterię już w drodze.

Inteligentne skarpetki HTC RE Sok


Wiedziałem, że kiedyś do tego dojdzie, a HTC odważyło się jako pierwsze zaprezentować inteligentne skarpetki. System alarmowania o dziurach, powiadomienia o wiadomościach SMS oraz automatyczne odnajdywanie drugiej skarpetki z pary dzięki GPS - to dokładnie to czego oczekiwałem.

Polskie akcenty

Modułowe opony

Całoroczna opona synchronizująca się ze smartfonem? Poznajcie Kroton Duo! Słowo "rewolucja" to chyba za mało w tym przypadku! Nic tylko wpadać na Allegro i kupować.

Jeśli ebook to tylko w TXT


Woblink wprowadza do swojej oferty nowy format ebooków. Najbardziej uniwersalny i o najwyższy poziomie personalizacji. Pliki TXT to przyszłość tego rynku.

To są dopiero płatności zbliżeniowe


PizzaPortal nareszcie umożliwia swoim klientom dokonanie płatności kartą zbliżeniową przy użyciu kamerki w laptopie. Musieliśmy na to naprawdę długo czekać, ale się doczekaliśmy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleHTCSamsungPrima aprilis