44

MS-DOS ląduje na Windows Phone – tego potrzebowali użytkownicy!

Microsoft stosował podobną do Apple strategię, jeśli chodzi o dostęp do zarządzania plikami w pamięci urządzenia. Co prawda jakiś czas temu pojawiła się aplikacja Pliki, ale dzisiaj Microsoft przeszedł samego siebie. Tak wygodnego dostępu do naszych danych nie było nigdy wcześniej! A to nie wszystko co potrafi MS-DOS! Młodsi użytkownicy smartfonów moga z politowaniem popatrzeć […]

Microsoft stosował podobną do Apple strategię, jeśli chodzi o dostęp do zarządzania plikami w pamięci urządzenia. Co prawda jakiś czas temu pojawiła się aplikacja Pliki, ale dzisiaj Microsoft przeszedł samego siebie. Tak wygodnego dostępu do naszych danych nie było nigdy wcześniej! A to nie wszystko co potrafi MS-DOS!

Młodsi użytkownicy smartfonów moga z politowaniem popatrzeć na dzisiejszą nowość Microsoftu, ale niektórzy z nas z łezką w oku będą wspominać stare czasy korzystając z tej aplikacji. Ile i jakie komendy zostały Wam jeszcze w głowach? Szczerze przyznam, że kilka uleciało mi już z głowy i jeśli jesteście w podobnej sytuacji to ja, to nic straconego.

Clipboard

Nowy MS-DOS oferuje znacznie więcej! Oprócz przeglądania zawartości katalogów, dostępne są aplikacje aparatu, przegląrki internetowej i wiele innych. „camera.exe” pozwoli Wam na robienie zdjęc w trybie ASCII, CGA lub po prostu czarno-białe. Komenda „internet.exe” przekieruje nas co prawda do typowego Internet Explorera, ale zanim to się stanie… zresztą posłuchajcie sami (nie zapomnijcie włączyć dźwięku w prawym dolnym rogu):

Zabawy może być co nie miara, za pośrednictwem aplikacji MS-DOS możemy wybierać numery, wysyłać maile i SMS-y. otwierać kontakty czy przechodzić do sklepu z aplikacjami. Oczywiście mobilny MS-DOS niewiele zmieni, ale bez wątpienia jest to jeden z najlepszych humorystycznych akcentów na Prima Aprilis branży technologicznej z jakim się spotkałem.

Oto lista wspieranych przez aplikację komend. Większość z nich działa z odpowiednim parametrem: numerem czy frazą:

  • Contacts – kontakty
  • Email [adres]
  • Maps [fraza]
  • Market – sklep
  • Phone [numer]
  • Review – otwiera ekran recenzji aplikacji
  • SMS [numer] – Launches SMS composer with the number

MS-DOS Mobile w Sklepie Windows Phone