Chrome

Znalazłem ostateczne rozwiązanie na porządek w zakładkach w mojej przeglądarce. Pomoże i Wam

Grzegorz Ułan
Znalazłem ostateczne rozwiązanie na porządek w zakładkach w mojej przeglądarce. Pomoże i Wam
7

Dziś na Product Hunt znalazłem rozwiązanie w postaci rozszerzenia do Google Chrome, które pomoże mi w końcu zrobić porządek z zakładkami w przeglądarce. Mam nadzieję, że i Wam się przyda.

Przeglądarka to narzędzie, z którym nie rozstaje się praktycznie przez cały dzień pracy, więc od dłuższego już czasu staram się, aby to narzędzie zapewniało mi w miarę komfortowe i wydajne korzystanie z niej. Jednak na pewno nie ułatwiają mi tego przepełnione zakładki.

Nie tak dawno, dzieliłem się z Wami innym swoim odkrycie w tym temacie, w postaci rozszerzenia do Google Chrome - 7Reads, które pozwala na odkładanie do przeczytania na później do 7 artykułów, by zwolnić miejsce na kolejne. Dzięki temu nie odkładają się nam one w nieskończoność, robiąc niepotrzebny bałagan w zakładkach. Rozwiązanie to jednak sprawdza się tylko przy artykułach poza pracą, których nie odkładam wcale tak dużo, jak się okazało.

Z racji swojego zajęcia mam w przeglądarce sporo folderów, a te wypełnione linkami do różnych materiałów, narzędzi czy stron, podzielonych na kategorie. Tego nie jestem w stanie uporządkować, dzięki takiemu rozszerzeniu. Z kolei wbudowany menadżer zakładek w Google Chrome, to w zasadzie jedynie przeglądarka tych linków, bez żadnych zaawansowanych funkcji. By to uporządkować musiałabym w każdy link z osobna wchodzić i sprawdzić, z kiedy on jest, czy jest aktualny czy nie. W rezultacie tego nie robią i góra linków rośnie, utrudniając mi tym samym wydajne korzystanie z przeglądarki.

Na szczęście, okazuje się, że jeden z programistów, który wrzucił swój projekt na Product Hunt miał identyczny problem, co i ja z tego samego powodu stworzył zupełnie darmowe narzędzie, które go rozwiązuje.

Rewind, bo o nim mowa, to rozszerzenie do Google Chrome, które jest w zasadzie nakładką na menadżer zakładek wbudowany w przeglądarkę, który sortuje linki według dokładnej daty ich dodania do zakładek. Wystarczy wybrać dzień miesiąca i wyświetlą się na stronie wszystkie linki dodane w tym dniu rok po roku wstecz. W zależności od kiedy macie włączoną synchronizacje w Google Chrome, przejrzycie swoje dodane linki nawet sprzed kilku lat, a które to z dużym prawdopodobieństwem są już nieaktualne i można je usunąć.

Każdy link opatrzony jest faviconą, zrzutem ekranu ze strony (trzeba odczekać, by rozszerzenie pobrało go dla wszystkich stron), miniaturką pobraną ze strony i dodatkowymi opcjami, jak ukrycie danej strony na liście stron, otworzenie jej lub usunięcie. Co ważne, usunięcie strony w tym rozszerzeniu usuwa ją również z zakładek w przeglądarce. Czasem trafiałem na podobne rozszerzenia, które jedynie pobierały listę stron, ale działały niezależnie od wbudowanego menadżera.

Znajdziecie tu też wyszukiwarkę linków po słowach kluczowych, która działa bez problemu, wystarczy jedno słowo z linku, by wyświetliły się właściwe strony. Wiem, że to akurat świetnie działa w menadżerze, ale dzięki temu nie trzeba korzystać z dwóch narzędzi do tego samego.

Strona domowa Rewind i rozszerzenie do pobrania z Chrome Web Store.

Źródło: Product Hunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu