Google

Google zapowiada porządki w Chrome Web Store - no nareszcie!

Kamil Świtalski
Google zapowiada porządki w Chrome Web Store - no nareszcie!
6

Jeżeli zapowiadane przez Google porządki w Chrome Web Store się udadzą, to nareszcie będzie można łatwiej odnaleźć tam wysokiej jakości dodatki i aplikacje do przeglądarki.

Google ma problem z utrzymaniem porządku w swoich sklepach z aplikacjami i dodatkami -- kto zagłębił się choć raz w Google Play, ten wie o czym mowa. Inni nie są w tym temacie kompletnie bez winy, ale gdzie nie zajrzeć u Google - tam bałagan. I choć o porządkach w GP słyszymy non-stop i wynika z tego niewiele, to o czystkach w Chrome Web Store słychać niewiele. Ale będą -- Google zapowiada poważne przemeblowanie jeszcze latem!

Chrome Web Store doczeka się porządków z prawdziwego zdarzenia

Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie -- co w ogóle mnie nie dziwi. Owszem, przeładowana dodatkami potrzebuje sporych zasobów, ale to właśnie te dodatki i wygoda sprawiają, że tak trudno przesiąść się na którąś z alternatyw. Wiem, bo sam przez kilka dobrych miesięcy tęskniłem za Chromem po przesiadce na Safari -- co zrobiłem ze względu... na baterię komputera. Obecnie w sklepiku z aplikacjami Chrome znaleźć można mydło i powidło. Nie brakuje też podejrzanych dodatków, które -- delikatnie mówiąc -- nie budzą zaufania. Gigant postanowił się z nimi rozprawić -- i na sierpień zapowiada wielkie porządki. Od 27.08 ma skutecznie ukracać dotychczasowe praktyki. Wśród nich m.in. zakaz duplikowania treści od tych samych twórców,  spamowania słowami kluczowymi w opisach, zniknąć mają też wprowadzające w błąd opisy, płatne recenzje czy aplikacje których cała wielkość polega na... otwieraniu wskazanych stron internetowych. Wisienką na torcie jest jednak zakaz dla aplikacji, które nękają użytkowników reklamami.

Nie bardzo wierzę w to, że w Chrome Web Store nastanie porządek z prawdziwego zdarzenia -- ale liczę, że zapowiadane czystki choć trochę oczyszczą tamtejszy katalog i odsieją część irytującego spamu -- bo chyba tak najcelniej można określić tamtejsze apki.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu