Fintech

Revolut wynajmie Ci dom i zwróci nawet 4% opłaty

Kamil Pieczonka
Revolut wynajmie Ci dom i zwróci nawet 4% opłaty
2

Revolut wchodzi na rynek wynajmu domów. Usługa Homes to nowy element oferty turystycznej Revolut Stays, pomoże znaleźć i wynająć jeden z setek tysięcy gotowych do zamieszkania domów.

Revolut rozszerza ofertę wynajmu noclegów

Revolut wprowadził usługę Stays już jakiś czas temu oferując możliwość wynajmy noclegów w hotelach i pensjonatach, a przy tym zwracając swoim użytkownikom nawet 10% poniesionych kosztów w ramach cashbacku. Teraz do oferty dołącza również wynajem domów, który może być alternatywą dla osób wyjeżdżających na wakacje całą rodziną lub w większym gronie znajomych, planujących rodzinne uroczystości poza miejscem zamieszkania lub wyjeżdżających wraz z bliskimi na zagraniczny kontrakt. Usługa jest dostępna dla klientów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Natychmiastowy cashback (moneyback) jest standardem przy rezerwacjach hoteli i noclegów w Revolut Stays i podobnie jest również w przypadku wynajmu domów (Homes). Tutaj jednak zwrot jest już znacznie niższy, klienci, opłacając wynajem domu, mogą liczyć na otrzymanie maksymalnie 4% kwoty zapłaty (najwyższy cashback wypłacany jest w planie Metal, w planie standardowym jest niższy). Revolut pochwalił się niedawno, że przelał już klientom łącznie ok. 10 mln zł cashbacku z tytułu rezerwacji przez funkcję Stays, w tym ok. 400 tys. zł otrzymali klienci w Polsce. Biorąc pod uwagę średni wydatek na pobyt, kwota cashbacku wynosiła ok. 227 zł.

Funkcja Stays oferuje atrakcyjne ceny za wynajem, bez opłaty rezerwacyjnej oraz możliwość odroczenia płatności i uregulowania jej w obiekcie (BNPL). Jest to kolejna usługa, która sprawia, że podróże zagraniczne stają się łatwiejsze z Revolutem. Fintech oferuje swoim klientiom bezpłatną kartę wielowalutową, atrakcyjne kursy walut, karty kredytowe z cashbackiem, ubezpieczenia podróżne (w planach Premium i Metal), a także automatyczne dzielenie rachunków i sejfy grupowe, dla podróżujących w grupie.

Jak wynająć dom w Revolut Stays?

Wynajem domów w aplikacji jest prosty. Klienci, po wejściu do platformy Stays - przez ekran główny lub sekcję Centrum (Hub), wybierają termin i lokalizację. Następnie, mogą zapoznać się z dostępnymi ofertami domów na wynajem przez wyszukiwarkę Homes (Domy). Opcje filtrów obejmują m.in. domy przyjazne zwierzętom, lub posiadające stanowisko do pracy zdalnej. Po dokonaniu wyboru, rezerwacja i płatność to przysłowiowe 1 kliknięcie.

“Rynek turystyczny zmienia się dynamicznie podążając w ślad za budżetem i potrzebami klientów. Od końca pandemii obserwujemy zwiększoną mobilność klientów, którzy gotowi są testować nowe rozwiązania. W cenie są oferty tanie i dopasowane do specyfiki wyjazdu. Dlatego, poszerzamy ofertę - prócz hoteli, apartamentów i hosteli, klienci będą mogli wybierać spośród setek tysięcy prywatnych domów na wynajem” - mówi Christopher Guttridge, General Manager, Lifestyle Products w Revolut.

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, w okresie czerwiec-sierpień b.r. za granicę wyjechało blisko 600 tysięcy polskich klientów Revolut (wzrost o 72% r/r) wydając w tym czasie 1227 mln zł (wzrost o 78% r/r). Wśród wakacyjnych destynacji prym wiodły Włochy, Chorwacja i Hiszpania. Na okres wrzesień-listopad b.r., najwięcej rezerwacji z pomocą funkcji Stays przypadło na: Warszawę, Gdańsk, Rzym, Wiedeń, Kopenhagę, Pragę, Berlin, Wenecję, Bangkok i Nowy Jork.

źródło: Revolut

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu