Kryptowaluty

Revolut zakochał się w kryptowalutach. Za zakupy w markecie zapłacimy Bitcoinem

Kacper Cembrowski
Revolut zakochał się w kryptowalutach. Za zakupy w markecie zapłacimy Bitcoinem
3

Revolut coraz bardziej lubi się z blockchainem. Nowe kryptowaluty i możliwość płacenia za zakupy tokenami.

Kilkanaście nowych tokenów na Revolut. Coraz więcej kryptowalut

Revolut wprowadza kilkanaście nowych tokenów do swojej oferty kryptowalut. Tym samym fintech jest coraz bliżej ogromnego kamienia milowego w postaci dawania swoim klientom możliwości handlowania 100 kryptowalutami - i patrząc na to, jak bardzo blockchainowy segment się rozwija, jest to zaledwie kwestia czasu. Wszystkie dwanaście kryptowalut, które dzisiaj zostały dodane do Revolut, to:

 • Bluzelle (BLZ);
 • BarnBridge (BOND);
 • Bonfida (FIDA);
 • GMT (GMT);
 • Gods Unchained (GODS);
 • Green Satoshi Token (GST);
 • Livepeer (LPT);
 • Mina (MINA);
 • Radicle (RAD);
 • Render (RNDR);
 • SuperFarm (SUPER);
 • Unifi Protocol DAO (UNFI).
Źródło: Unsplash @cardmapr

Revolut zatem coraz bardziej staje się giełdą kryptowalut. Czy to dobra informacja? Na ten moment w żadnym stopniu to nie przeszkadza - założenie konta crypto jest w pełni opcjonalne i decyzję musimy podjąć świadomie, jednak cały design aplikacji sprawia, że może ona być jedną z wygodniejszych opcji. Revolut ma jeszcze jedną cechę, która przybliża ją do wiodących aplikacji giełd krypto, takich jak chociażby Binance.

Quizy edukacyjne. Nagrody za poprawne odpowiedzi na pytania

W zeszłym tygodniu internet zwariował w momencie, w którym na Revolucie pojawił się quiz dotyczący kryptowaluty 1INCH. Do zgarnięcia za trzy “testy” było łącznie ponad 40 zł w tych tokenach, które można było od razu sprzedać. Revolut wyłączał i przywracał quiz wielokrotnie (w wyniku czego niektórzy zdołali później zdobyć wyłącznie 3 zł za wszystkie poprawne odpowiedzi), w każdym razie można przyznać, że skutecznie to przyciągnęło uwagę klientów i zapoczątkowało nowy trend.

Źródło: Depositphotos

Od teraz w aplikacji możemy znaleźć więcej sprawdzianów wiedzy, do których dołączane są materiały potrzebne do rozwiązania testów. Możemy pogłębiać swoją wiedzę w zakresie kryptowalut, zdobywając przy tym nagrody finansowe (już nie tak duże jak ostatnio, ale nadal). Learn & Earn to ciekawa opcja, która odgrywa także całkiem sporą rolę w przyciąganiu do blockchaina nowych użytkowników.

Kryptowalutami zapłacimy za normalne zakupy

Co więcej, Revolut rozszerzył funkcjonalność swoich kart debetowych - i od teraz możemy zapłacić za swoje zakupy właśnie tokenami opartymi na blockchainie. Na ten moment nowość rusza w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, jednak wprowadzenie tego do innych krajów, w tym do Polski, jest zaledwie kwestią czasu.

Źródło: Unsplash @sonance

Firma zdradza, że każdy użytkownik może dla swojej karty aktywować tryb płatności kryptowalutami - i jak zapewnia Revolut, wszystko będzie można wygodnie ustawić z poziomu aplikacji mobilnej. To oczywiście nie jest nowość, która będzie elektryzować wszystkich posiadaczy kart Revolut - a wręcz jestem pewien, że spora grupa użytkowników nawet nie zwróci uwagę na taką zmianę - jednak są entuzjaści, którzy bardzo sobie chwalą taką decyzję.

Płatności kartą i zachęta do korzystania z takiego rozwiązania

Do tej pory można było wyłącznie kupować, przetrzymywać i sprzedawać tokeny oparte na blockchainie. W tej chwili Revolut pozwoli na pełny ruch naszymi kryptowalutami - bowiem po prostu będziemy mogli nimi zapłacić za codzienne zakupy we wszystkich sklepach, zwyczajnie korzystając z płatności zbliżeniowej swoją kartą lub urządzeniem z NFC.

Źródło: Depositphotos

Revolut przygotował również specjalną promocję, która ma zachęcić klientów do tego typu płatności - płacać kartą używając kryptowalut (bez znaczenia, czy online, czy offline), otrzymamy 1 procent cashbacku w tej samej kryptowalucie, której użyliśmy do dokonania transakcji. Ponadto, cashback ten będzie się łączył z tymi, które są oferowane w ramach planów premium Revolut.

Źródło: Revolut

Obrazek wyróżniający: CardMapr.nl / Unsplash

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu