Revolut

Każdego dnia przybywa tysiąc nowych użytkowników Revolut w Polsce

Grzegorz Ułan
Każdego dnia przybywa tysiąc nowych użytkowników Revolut w Polsce
42

Revolut się nie zatrzymuje, można powiedzieć to już śmiało, że to najszybciej rosnący fintech w Europie, którego za niedługo będzie można nazywać gigantem finansowym. Co ciekawe, Polska i polscy użytkownicy odgrywa znaczącą rolę w ich rozwoju.

Revolut powstał 4 lata temu i na dziś korzysta z niego 4 mln użytkowników w całej Europie - milion użytkowników na rok robi wrażenie. W Polsce, gdzie przez ostatni kwartał urośli o 50%, mają już 340 tysięcy użytkowników. Do tego codziennie przybywa 10 tysięcy nowych użytkowników w Europie, a w Polsce tysiąc każdego dnia.

Nik Storoński, CEO i założyciel Revolut:

Przyspieszamy wzrost w Europie i zdobywamy skalę, dzięki której dziesiątki milionów Europejczyków uzyskają większą kontrolę nad swoimi finansami. Revolut założyliśmy 4 lata temu. Dopiero zaczynamy. Podczas gdy nasi menedżerowie ds. ekspansji pracują nad udostępnieniem usługi poza Europą, na starym kontynencie budujemy mechanizm wzrostu na poziomie państw i miast, gdzie usługa jest już łatwo dostępna.

Jeszcze większe wrażenie robią ich plany, według których w następnym pięcioleciu chcą zdobyć 100 mln użytkowników. Stąd plany podwojenia zatrudnienia w tym roku do 1500 osób, również w Polsce, gdzie co ciekawe, zatrudnionych jest najwięcej pracowników Revolut, gównie w ich centrum usług w Krakowie.

Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce:

Revolut zwiększa swoje inwestycje w Polsce. To dla firmy szczególny rynek. Po pierwsze, z uwagi na silną społeczność użytkowników, po drugie, zlokalizowane w Polsce centrum usług. To tu pracuje większość pracowników naszej firmy. Planujemy tworzenie kolejnych miejsc pracy i dalsze inwestycje w Krakowie.

Jeśli chcecie uczestniczyć w rozwoju tego już znaczącego projektu, a szukacie właśnie pracy, zerknijcie na ich oferty na stronie kariery, jest w czym wybierać.

Źródło: Revolut.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu