Apple

Nareszcie! Od teraz dodacie karty Revolut w Apple Pay

Kamil Świtalski
Nareszcie! Od teraz dodacie karty Revolut w Apple Pay
20

Czekaliśmy, czekaliśmy no i się doczekaliśmy! Można już dodawać karty Revolut do Walleta i korzystać z nich w ramach płatności zbliżeniowych w usłudze Apple.

Płatności zbliżeniowe za pomocą telefonem podbiły serca Polaków. Najpierw Android Pay (obecnie: Google Pay), a od zeszłego roku także i Apple Pay. Wygoda i bezproblemowość tego rozwiązania sprawiają, że wielu użytkowników zostawia już swoje karty płatnicze w domu. Dziś oto nadszedł wyczekiwany od dawna dzień, w którym użytkownicy ekosystemu Apple do Walleta dodadzą także karty z usługi Revolut!

Zobacz też: Apple Pay -- wszystko co musisz wiedzieć o usłudze

Można już dodawać karty Revolut do Apple Pay — wygodne płatności zbliżeniowe także zagranicą

Revolut stał się moim podstawowym sposobem płatności zagranicą — ale patrząc na popularność tej usługi jestem przekonany, że... nie tylko moim. I twórcy platformy od dawna wodzili nas za nos w kwestii wsparcia dla Apple Pay. Co prawda już od kilku dobrych miesięcy można było za pomocą usługi zasilać nasze wirtualne portfele, ale o dodaniu karty do Walleta i płatnościach NFC Revolutem mogliśmy zapomnieć. Aż do teraz, kiedy nareszcie można dodać tam swoje karty, chociaż... znalazło się miejsce dla "ale".

Zobacz też: Google Pay czy Apple Pay -- którą usługę wybrać?

Ucieszony dobrymi wieściami spróbowałem sił najpierw na moim świeżym (wydanym w tym roku) Mastercard. I... nic z tego. Sprawa okazała się o tyle irytująca, że znajomi poinformowali mnie, że u nich obyło się bez problemów, podczas gdy na mnie czekał taki komunikat:

Nie dałem jednak za wygraną i spróbowałem szczęścia z moją wirtualną kartą — tym razem Visa. Ta przeszła bez większych problemów!

Nie widać jednak żadnej prawidłowości w tym, które karty działają — a które nie. U jednych bez problemu działają Mastercard, u innych Visa, a jeszcze inni mogą cieszyć się nimi wszystkimi. Jedno jest pewne: w końcu doczekaliśmy się obiecywanego wsparcia. Teraz nic, tylko jechać na wakacje!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu