Revolut

Nowy cennik i regulamin Revolut. Niektóre opłaty wzrastają nawet dwukrotnie

Piotr Kurek
Nowy cennik i regulamin Revolut. Niektóre opłaty wzrastają nawet dwukrotnie
61

Revolut wysyła użytkownikom nowy regulamin swojej usługi, który informuje o nadchodzących zmianach. Co nowego? Zmiany w opłatach - będzie drożej.

Revolut niewątpliwie dla wielu okazał się strzałem w dziesiątkę w kwestii zarządzania finansami. Dla wszystkich korzystających z rozmaitych walut od lat oczywistym jest, że taniej niż z Revolutem się nie da. I mimo że sporo wokół firmy narasta sporo kontrowersji (nie dalej niż w zeszłym tygodniu pisaliśmy m.in. o tym, że Revolut miał zmuszać m.in. polskich pracowników do odejścia z pracy), to sama usługa wciąż ma tysiące zadowolonych klientów. Ale rozsyła ona właśnie nowy regulamin informujący od mających wkrótce nastąpić zmianach. Pełny regulamin jak zawsze dostępny jest na oficjalnej stronie usługi, ale byście nie byli zaskoczeni dodatkowymi opłatami, oto najważniejsze zmiany które nastąpią w Revolucie:

  • Znasz to nieprzyjemne uczucie, kiedy płacisz komuś, a chwilę później zdajesz sobie sprawę z użycia niewłaściwych danych? Rozwiązujemy ten problem, wprowadzając możliwość wycofania przez nasz zespół pomocy technicznej niektórych błędnych płatności dokonanych na konta Revolut.
  • Jak już pewnie wiesz, jeśli w ciągu miesiąca wymienisz więcej niż wynosi nasz limit bezpłatnej wymiany walut, będzie się to wiązać z niewielką opłatą. Limit ten zmniejsza się do 5000 PLN miesięcznie (co, jak pokazują nasze badania, i tak wystarcza z zapasem większości naszych użytkowników). Nasza opłata za przekroczenie tego limitu pozostanie na tym samym poziomie (zaledwie 0,5%), a my poinformujemy Cię, gdy dana czynność wymiany będzie jej podlegała. W naszych planach Premium i Metal, jak zawsze, limity nie będą obowiązywać.
  • W dni powszednie będziesz nadal korzystać z tych samych międzybankowych kursów wymiany. W przypadku wymiany w weekendy nieznacznie zwiększamy marżę na główne waluty — z 0,5% do 1% — aby zabezpieczyć się przed ryzykiem w przypadku zmian na rynku (jak to miało miejsce wcześniej). Marża w odniesieniu do innych walut pozostaje niezmieniona — pełną listę możesz znaleźć tutaj. Pamiętaj, że możesz całkowicie uniknąć tej opłaty, dokonując wymiany w dni robocze.
  • Nasze najpopularniejsze rodzaje płatności, takie jak płatności na rzecz użytkowników Revolut, przelewy krajowe i przelewy w euro w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro, pozostają bezpłatne. Jeśli wykonasz inny przelew na konto poza granicami swojego kraju, Twoja pierwsza płatność w danym miesiącu również pozostanie bezpłatna, ale do każdej kolejnej doliczymy opłatę w wysokości 2,5 PLN.
  • Jeśli wykonasz przelew do innego kraju w walucie innej niż krajowa, opłata wyniesie 15 PLN za przelewy w USD (np. w dolarach amerykańskich do Brazylii) lub 25 PLN za przelewy w walucie innej niż USD (np. w funtach brytyjskich do Brazylii).

Prawdopodobnie większość użytkowników doładowujących platformę by zrobić zakupy online specjalnie tego nie odczuje. Jeżeli jednak DUŻO podróżujecie, to limit wymian zamykający się w 5000 PLN może okazać się zdecydowanie za niski, nie mówiąc już o zmianie weekendowej marży przy wymianie walut. Warto się pilnować i przyjrzeć się zmianom bliżej, przeanalizować to jak korzystamy z usługi i — jeżeli to możliwe — zoptymalizować. A jeśli nie, to może czas przyjrzeć się bliżej temu co oferuje konkurencja, hm?

Wszystkie powyższe zmiany wejdą w życie 12 sierpnia 2020 roku.

Źródło: Revolut

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu