Mobile

Revolut chce zacząć zarabiać w Polsce, wprowadza nową usługę w płatnych kontach

Grzegorz Ułan
Revolut chce zacząć zarabiać w Polsce, wprowadza nową usługę w płatnych kontach
24

Nie ma się co oszukiwać, Revolut urósł tak szybko w Polsce do bazy 300 tysięcy użytkowników, głównie dzięki okresowym promocjom i darmowym wysyłkom kart. To oczywiście też świetna usługa, przydatna w podróżach zagranicznych, ale przychodzi czas, aby ją zmonetyzować.

Zdecydowana większość z tych 300 tysięcy użytkowników w Polsce, to darmowe konta w Revolut, aby zachęcić ich do aktywowania płatnych kont zaczynają wprowadzać usługi, niedostępne w darmowej opcji.

Pierwszą z nich jest dostęp do 1000 saloników lotniskowych dla posiadaczy kart Premium i Metal, co powinno przydać się osobom wyjeżdżającym teraz na zimowe ferie za granicę.

Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce:

Revolut zarabia na płatnych planach Premium i Metal oraz ofercie dla firm, czyli Revolut for Business. Chcemy stale zwiększać wartość płatnych planów, tak by zachęcały użytkowników by weszli z nami na wyższy poziom. Od stycznia Revolut oferuje dostęp do saloników lotniskowych. Chcemy sprawdzić, czy jest to opcja, która wzbudzi zainteresowanie polskich użytkowników i być może dalej ją rozwijać.

Jak skorzystać z tej usługi? Wystarczy w aplikacji skorzystać z opcji LoungeKey Pass i wyszukać dostępny na danym lotnisku salonik, oraz jego godziny otwarcia. W przypadku, gdy zechcemy z niego skorzystać, generujemy kod QR, który pokazujemy przy wejściu i możemy zacząć korzystać (po uiszczeniu opłaty £25, posiadacze kart Metal mają jedno wejście darmowe) z lokalnego airport lounge. Możliwe jest też przesyłanie kodu QR w ramach aplikacji znajomym czy rodzinie.

Warto też nadmienić, iż nowa usługa została zaprojektowana i wdrożona przez zespół programistów z centrum Revolut w Krakowie. Pracuje już w nim 400 osób, ale nadal poszukują nowych, zwłaszcza developerów do projektowania nowych rozwiązań w swojej aplikacji.

Źródło: Revolut.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu