Google

Nowy Gmail na Androida z odświeżonym wyglądem już dostępny!

Piotr Kurek
Nowy Gmail na Androida z odświeżonym wyglądem już dostępny!
40

Gmail na urządzeniach przenośnych w końcu z nowym wyglądem. Możemy już zapomnieć o wielkiej, czerwonej belce i pozostałych brzydkich elementach interfejsu.

Odświeżony Gmail pojawił się w kwietniu zeszłego roku. Mówię tu oczywiście o wersji przeglądarkowej na komputerach PC i Mac. Nowy interfejs, nowe funkcje i nowe możliwości klienta poczty elektronicznej szybko zyskały aprobatę użytkowników, choć nie zabrakło krytycznych opinii na temat nowego wyglądu. Niemal rok później, podobną metamorfozę przechodzi mobilna odsłona aplikacji Gmail -- zarówno w wersji na iOS i Androida.

Zobacz też: Sprawdzam nowego Gmaila – Google dało czadu, na to właśnie czekałem

Material Theme, zwane też Material Design 2 trafia do aplikacji Google w dość niestandardowy sposób. Mapy Google otrzymują nowy interfejs częściami -- ostatnia aktualizacja wprowadza tylko zmiany w wyglądzie wyszukiwarki. Ma to zapewne związek z ich rozbudowaną strukturą co wymusza wprowadzanie zmian falami. Inaczej jest w przypadku Gmaila. Google kazało nam czekać prawie rok na dostosowanie wyglądu mobilnej aplikacji do tego, z czym mamy do czynienia w przeglądarkach internetowych.

Już pierwsze uruchomienie nowego Gmaila to zupełnie inne wrażenia estetyczne. Pozbyto się czerwonej belki i pozostałych elementów interfejsu w tym kolorze. Skupiono się na bardziej stonowanych barwach z przewagą bieli i delikatnych szarości. Przemodelowaniu uległo menu boczne, które zostało zintegrowane z paskiem wyszukiwania. To pozwoli na szybsze i wygodniejsze przełączanie się między kontami. W aplikacji zastosowanie znalazły fonty Google Sans oraz nowe ikony. Zmianie uległ także przycisk akcji. Użytkownicy mają teraz wybór sposobu wyświetlania poczty -- domyślny, wygodny i kompaktowy. W zależności od wybranej opcji wiadomości wyświetlane są w inny sposób. Google usprawniło także pogląd załączników.

Nowy Gmail na iOS i Androida z odświeżonym wyglądem już dziś!

Nowy wygląd mobilnego Gmaila do pierwszych użytkowników trafi już dziś. Google znane jest z wprowadzania nowych rozwiązań falami. Mimo aktualizacji do najnowszej wersji nie jest pewne, że pojawi się na wszystkich urządzeniach jednocześnie. W moim przypadku aplikacja wciąż ma stary interfejs, a sprawdzałem na kilku urządzeniach — zarówno z iOS, jak i Androidem. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pełne wprowadzenie nowego wyglądu ma zająć kilka tygodni — liczę jednak, że potrwa to zdecydowanie krócej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu