Mobile

Fajnie usprawnienie czeka użytkowników mobilnej aplikacji mBanku na Androidzie

Kamil Świtalski
Fajnie usprawnienie czeka użytkowników mobilnej aplikacji mBanku na Androidzie
28

To typ usprawnień, które lubimy w mobilnych aplikacjach. Niby wszystkie te operacje można wykonać bez większych wygibasów w aplikacji, ale... po co się męczyć, skoro można mieć wszystko na wyciągnięcie ręki?

Bankowość mobilna to dla wielu z nas już codzienność. Logowanie się do banku z poziomu komputera to dla wielu z nas opcja znacznie bardziej niewygodna, ale i wymagająca. Dlatego wszystkie usprawnienia w aplikacjach do obsługi banków przyjmuję z otwartymi ramionami — a takie właśnie dotarły do aplikacji mBanku na Androida. Co się zmieniło?

Przytrzymaj dłużej palec na ekranie i skorzystaj z wygodnego menu

Ostatnia aktualizacja przyniosła bardzo fajne usprawnienie, które pozwoli efektywniej i sprawniej korzystać z dobrodziejstw mobilnej bankowości. Chodzi o możliwość tworzenia bezpośrednich skrótów na pulpicie urządzenia do konkretnych zadań. Wśród nich znalazły się: generowanie kodu BLIK, przelewy na telefon oraz przelew na własne konto — i ostatnia z wymienionych opcji dostępna jest od Androida w wersji 7.1.

Zobacz też: Nowe eKonto i nowy rachunek dla młodych w mBanku

Jak widać na załączonych obrazkach — tworzenie skrótów jest dziecinnie proste — wystarczy na ikonie aplikacji przytrzymać dłużej palcem, a późnij wybrać jedną z opcji. Warto jednak mieć na uwadze, że nie na każdym telefonie działać będzie to tak, jak byśmy sobie wymarzyli. U niektórych użytkowników faktycznie wystarczy uruchomić BLIK, zalogować się do aplikacji i kod zostanie podany od razu. Są jednak tacy, u których cały proces jest znacznie bardziej skomplikowany — na tyle, że skróty wydają się być bezużyteczne (u redakcyjnego kolegi Kamila na OnePlus 3 z Androidem 8.0 po zalogowaniu przenosi na... ekran główny). Warto więc wziąć pod uwagę fakt, że choć intencje są dobre, pomysł jest dobry, to Android jak zwykle ma swoje humory i nie wszędzie działa to tak, jak powinno. Przynajmniej na tę chwilę...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu