Gry

Capcom zapowiada własne show. Premiera Resident Evil 9 to moje największe marzenie!

Kacper Cembrowski
Capcom zapowiada własne show. Premiera Resident Evil 9 to moje największe marzenie!
0

Przyszła pora na wielką zapowiedź Resident Evil 9? Capcom zapowiada wielkie show.

Na Resident Evil 9 czekają wszyscy. Czy to już pora na ogłoszenie nowej części?

Resident Evil to jedna z największych i najpopularniejszych serii gier wideo. Niezależnie od tego, czy lubicie japoński gamedev czy gatunek survival-horror, o tym IP na pewno słyszeliście — i z pewnością mieliście z nim jakikolwiek kontakt. Na „dziewiątkę” czeka mnóstwo graczy — szczególnie po rewolucyjnych Resident Evil 7 i 8, które zmieniły kamerę, wprowadziły postać Ethana Wintersa i były naprawdę świetnymi produkcjami z rewelacyjnym wsparciem technologii VR.

Kiedy wszyscy czekają na ogłoszenie „dziewiątki”, szczególnie, że jesteśmy po remake’u Resident Evil 4, Capcom ogłasza nadchodzący Showcase. Jak donosi japoński gigant, konferencja odbędzie się 12 czerwca o północy naszego czasu i ma potrwać około 36 minut — więc można założyć, że będzie sporo ciekawych ogłoszeń.

Szykuje się ogrom zapowiedzi?

Capcom na ten moment nie zabrał żadnego dokładnego stanowiska. Firma zapewnia jedynie, że poda sporo informacji o nadchodzących produkcjach i nowościach, lecz jest to także specjalne wydarzenie z okazji 40-lecia wydawcy, co wskazuje na potencjalne ogromne ogłoszenia.

Źródło: Resident of Evil

Czego można się spodziewać na konferencji? Ptaszki ćwierkają o dodatku Separate Ways do Resident Evil 4 Remake, Dragon's Dogma 2 (które zostało ogłoszone podczas niedawnego PlayStation Showcase), a nawet nieco zapomniana już Pragmata. Powinny również pojawić się takie gry jak Exoprimal czy remaster Ghost Trick: Phantom Detective, gdyż pojawią się na półkach sklepowych w tym i przyszłym miesiącu.

Największym marzeniem wszystkich graczy jest jednak Resident Evil 9 — i nie ma wątpliwości, że w tej chwili największa marka Capcomu o globalnym uznaniu wzbudza największe emocje wśród graczy. Czy będziemy świadkami zapowiedzi domknięcia trylogii Ethana? Tego dowiemy się już za niecały tydzień.

Źródło: Capcom

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news