Firefox

Reklamy jednak znikną z Firefoksa [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Reklamy jednak znikną z Firefoksa [prasówka]
4

Mozilla nie będzie jednak zarabiać na reklamach w swojej przeglądarce. Użytkownicy Firefoksa wymusili na fundacji odejście od pomysłu. W rezultacie sponsorowane kafelki mają zniknąć wraz z jedną z nadchodzących aktualizacji. Firefox bez reklam Reklamy mają zniknąć z Firefoksa w ciągu nadchodzą...

Mozilla nie będzie jednak zarabiać na reklamach w swojej przeglądarce. Użytkownicy Firefoksa wymusili na fundacji odejście od pomysłu. W rezultacie sponsorowane kafelki mają zniknąć wraz z jedną z nadchodzących aktualizacji.

Firefox bez reklam

Reklamy mają zniknąć z Firefoksa w ciągu nadchodzących miesięcy. Fundacja zapewniła reklamodawców, że wywiąże się z obowiązujących umów. Potem jednak nie będzie dalej czerpała zysków ze sponsorowanych kafelków, które spotkały się z dużą niechęcią ze strony użytkowników. Darren Herman, jeden z wicedyrektorów Mozilli poinformował, że reklamy w Firefoksie mogłyby być wspaniałym źródłem pieniędzy, jednak w tym momencie nie jest to właściwy  kierunek dla przeglądarki. Nie zmienia to jednak faktu, że fundacja będzie dalej szukała sposobów na skuteczniejszą monetyzację swojego programu. Mają one jednak być mniej inwazyjne dla samych użytkowników.

Póki co jednak fani Liska mogą spać spokojnie - z ostatniego raportu finansowego Mozilli wynika, że fundacja jest w dobrej kondycji.

Interaktywne reklamy Google'a

Google nie tak dawno chwalił się możliwością streamingu aplikacji mobilnych bez konieczności instalowania ich na naszych smartfonach. Teraz technologia ta znalazła zastosowanie w systemie reklam gier. Użytkownicy będą mogli uruchomić sponsorowaną produkcję za pomocą tego typu interaktywnych form i samodzielnie ją przetestować. Mechanizm ma stanowić skuteczną prezentację gameplayu, oprawy audiowizualnej oraz możliwości gry. Streaming pozwoli w sumie na 60 sekund grania - po tym czasie konieczne będzie pobranie i instalacja programu.

MyPhone w promocji

W Biedronce od dziś możemy kupić smartfona MyPhone Infinity II LTE w promocyjnej cenie 599 złotych. Jest to 5-calowe urządzenie napędzane czterordzeniowym procesorem MediaTek 1 GHz i 2 GB pamięci RAM. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje dwa aparaty 5 Mpix oraz pełen zestaw modułów łączności z LTE na czele. W dyskontach sieci dostępne mają być dwie wersje kolorystyczne: czarna i biała. Za MyPhone Infinity II LTE zapłacimy 599 zł.

1700 gier na Linuksa

Nie tak dawno pisałem o rekordowej liczbie 1,5 tys. gier na Linuksa w bibliotece Steam. Od września przybyło kolejnych 200 i licznik wskazuje obecnie już 1,7 tys. pozycji. Dynamika wzrostu jest zatem ciągle bardzo wysoka. Od marca do września br. przybyło 500 tytułów. Mniej więcej każdego miesiąca pojawia się zatem setka nowych gier. Linuksiarze powinni być zadowoleni. Zresztą nie dzieje się tak bez powodu. Valve ciągle inwestuje w swoją platformę SteamOS, która własnie na Linuksie bazuje. Każda nowa kompatybilna produkcja zwiększa zatem jej szanse na sukces.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu