Xiaomi

Tak wygląda Redmi Note 10. Snapdragon 678 i ekran AMOLED

Paweł Winiarski
Tak wygląda Redmi Note 10. Snapdragon 678 i ekran AMOLED
5

Już za kilka dni Xiaomi pokaże oficjalnie nowego Redmi Note 10, ale plotek i wycieków jest już na tyle dużo, że raczej nie ma co spodziewać się niespodzianek.

O popularności serii Redmi Note nie ma nawet co dyskutować. Zarówno Redmi Note 8, jak i Redmi Note 9 (oraz modele z dopiskiem PRO) sprzedawały się jak ciepłe bułeczki i trafiały do wszystkich zestawień najlepszych telefonów w swojej półce cenowej. Nie wiem czy to w tej chwili nie jest aby najpopularniejsza seria smartfonów od Xiaomi i wygląda na to, że Redmi Note 10 będzie kontynuował tę passę.

Oficjalnie Redmi Note 10 poznamy 4 marca, ale już dziś wiemy o nim prawie wszystko

Mówi się, że Redmi Note 10 zadebiutuje już za kilka dni, w czwartek 4 marca. Firmie nie udało się jednak dochować tajemnicy i wyciekła już praktycznie cała specyfikacja nowego smartfona.

Specyfikacja Redmi Note 10

Redmi Note 10 będzie napędzał podkręcony do 2.2 GHz procesor Snapdragon 678. Do tego 8 GB pamięci RAM - na razie wspomina się o wersji 8 GB / 128 GB. Bateria będzie minimalnie mniejsza niż w dziewiątce, dostaniemy ogniwo o pojemności 5000 mAh, smartfon obsłuży szybkie przewodowe ładowanie 33 waty - dla przypomnienia, dotychczas wyższe wartości ładowania posiadały jedynie modele z dopiskiem Pro.

Bardzo ciekawie zapowiada się ekran - to AMOLED o przekątnej 6,43 cala. Niektóre przecieki dają do zrozumienia, że możemy liczyć na odświeżanie na poziomie 120 Hz, ale raczej bym im nie wierzył. Mamy tu bowiem spore zamieszanie - mocniejsze Redmi Note 10 Pro i Redmi Note 10 Pro Max miałyby dostać ekrany IPS 120 Hz. Tu i tam się pewnie trochę pomieszało, przez co niektóre serwisy twierdzą, że Redmi Note 10 otrzyma AMOLEDA z wyższym odświeżaniem, co w tak niskiej półce cenowej wydaje się wręcz nierealna. Szczególnie, że zdjęcia telefonu (i folii na ekranie) mówią jedynie o AMOLEDzie, nie wspominają o odświeżaniu.

Model z dopiskiem Pro ma otrzymać matrycę 108 mpix, bazowa wersja bez Pro natomiast dość standardowo z czterema obiektywami, gdzie główny otrzyma matrycę o rozdzielczości 48 Mpix.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu