Google

Google nie zmusza już do zakładania kont w Google+, a Chiny blokują DuckDuckGo

Tomasz Popielarczyk
Google nie zmusza już do zakładania kont w Google+, a Chiny blokują DuckDuckGo
9

Nie ulega żadnej wątpliwości, że najważniejszym wydarzeniem minionego wieczoru było zdobycie mistrzostwa świata przez polskich siatkarzy. W branży technologicznej jednak też trochę zdążyło się wydarzyć. Chińczycy zablokowali na przykład wyszukiwarkę internetową DuckDuckGo, a Microsoft potwierdził ry...

Nie ulega żadnej wątpliwości, że najważniejszym wydarzeniem minionego wieczoru było zdobycie mistrzostwa świata przez polskich siatkarzy. W branży technologicznej jednak też trochę zdążyło się wydarzyć. Chińczycy zablokowali na przykład wyszukiwarkę internetową DuckDuckGo, a Microsoft potwierdził rychłe wydanie Minecrafta na swoją mobilną platformę.

Ban dla DuckDuckGo w Chinach

Twórcy kładącej duży nacisk na kwestie prywatności wyszukiwarki DuckDuckGo poinformowali o nałożeniu blokady na ich stronę w Chinach. Powody takiej decyzji nie są znane. Według kalendarza na stronie GreatFire witryna była już blokowana wcześniej - po raz pierwszy uniemożliwiono Chińczykom otwierania jej 4 września. Potem jednak jeszcze przez jakiś czas sytuacja się ulegała zmianie. W końcu od kilku dni DuckDuckGo całkowicie nie działa w Panstwie Środka. Jak wiemy nie jest to ani pierwsza, ani pewnie ostatnia strona potraktowana w ten sposób.

Opóźniony Technical Preview Windowsa

Pojawiły się informacje o możliwym opóźnieniu debiutu wersji Technical Preview nowego Windowsa. Zdaniem blogera Paula Thurrota miałoby to nastąpić nie wcześniej niż w październiku. Co zatem zobaczymy 30 września? Podejrzewa się, że będzie to jeden z wielu eventów Microsoftu poświęconych nowej platformie. Na każdym z nich targetem miałaby być inna grupa odbiorców - tym razem będzie to biznes, a dopiero podczas następnej imprezy pokazany zostanie Windows dla rynku konsumenckiego.

Minecraft również dla Windowsa Phone

Zostajemy w temacie Microsoftu. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że już niebawem popularny Minecraft trafi również na smartfony z Windowsem Phone oraz tablety z Windows RT. Po dodaniu do tego konsol Xbox 360 i Xbox One otrzymamy pełną unifikację z ekosystemem urządzeń firmy. Nie powinno to dziwić chociażby ze względu na fakt, że Minecraft jest jedną z najchętniej kupowanych aplikacji w sklepie Google Play.

Google już nie zmusza do zakładania kont w Google+

Jeszcze do niedawna, chcąc założyć skrzynkę pocztową w Gmailu czy konto na Google Docs, byliśmy zmuszani do tworzenia profilu w Google+. Teraz można spokojnie pominąć ten krok i zrezygnować z dołączania do serwisu. Nie jest to pierwsza informacja, która dobitnie daje do zrozumienia, że serwis nie jest już priorytetem kalifornijskiej firmy. Po odejściu kierującego nim Vica Gundotry z szeregów Google zrezygnowano z konieczności podawania tutaj swoich prawdziwych imion i nazwisk, a także usunięto przyciski logowania z G+ (zastępując je zwykłymi google'owskimi). Spekuluje się również o odseparowaniu usługi zdjęciowej od serwisu. Czarne chmury zbierają się nad platformą?

Oculus z mobilnym SDK i platformą deweloperską

Twórcy Oculusa mają ambitny plan na swój produkt. Zaprezentowano rozwiązanie o nazwie "Oculus Platform". Ma on dostarczać deweloperom narzędzia i instrumenty do tworzenia aplikacji oraz multimediów wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, a jednocześnie dostępnych również na inne platformy. Miałoby to służyć popularyzacji samego urządzenia - zarówno w oczach użytkowników jak i programistów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu