Realme

Nadchodzi ich pierwszy flagowiec. Poznaliśmy datę premiery realme GT 2 Pro

Kamil Świtalski
Nadchodzi ich pierwszy flagowiec. Poznaliśmy datę premiery realme GT 2 Pro
3

realme dopiero się rozkręca. Firma oficjalnie zapowiada uroczystą premierę swojego flagowca: realme GT 2 Pro.

realme rozkochało użytkowników elektroniki na całym świecie. Nie da się ukryć, że w ich przypadku spora w tym zasługa ceny. Do tej pory firma zręcznie poruszała się po niższej oraz średniej półce smartfonów. Ale teraz chce zacząć rywalizować z dużymi chłopcami - dlatego zgodnie z wcześniejszymi plotkami, firma chce poszaleć także w segmencie premium. I już na czwartego stycznia zapowiada konferencję, na której oficjalnie zostanie zaprezentowany smartfon realme GT2 Pro.

realme GT 2 Pro - pierwszy flagowiec chińskiego producenta, który podbija niższe półki

O tym że realme przygotowuje flagowca plotkuje się od dłuższego czasu. Teraz mamy oficjalnie potwierdzenie i zaproszenie na oficjalną premierę, która zaplanowana zostałą na dobre rozpoczęcie nowego roku - już 4 stycznia 2022. Firma zdradziła, że ich najnowszy smartfon napędzany będzie najnowszym procesorem od Qualcomma — Snapdragonem 8 Gen 1. Wiemy też, że smartfon ma być zaprojektowany przez Naoto Fukusawę:

realme GT 2 Pro inspirowany jest koncepcją zrównoważonego rozwoju i ekologii, co zamyka się w unikalnym koncepcie Paper Tech Master Design. Bezpośrednią inspiracją dla obudowy urządzenia wykonanej z bio-polimeru jest papierowa kartka – czysta, naturalna i nadająca się do ponownego przetworzenia. Smartfon tym samym odzwierciedla potrzeby Generacji Z, która rozumie, że smartfony są czymś więcej niż tylko narzędziami do komunikacji.

Firma zdradziła też, że smartfon będzie wyposażony w aparat z ultraszerokokątnym obiektywem z polem widzenia aż 150 stopni. Poza tym smartfon miałby doczekać się aż 12 dookolnych anten sieci komórkowej (HyperSmart), integracji wzmacniacza sygnału WiFi oraz nowej generacji modułu NFC. Na konkrety jednak musimy jeszcze zaczekać i... po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu