Startups

Reactr – zobacz reakcję swoich znajomych!

Tomasz Krela
Reactr – zobacz reakcję swoich znajomych!
7

Jestem zdania, że zdobycze nauki i techniki, a takimi są też aplikacje mobilne, powinny skracać dystans międzyludzki. Tym samym powinny pozwalać; i jak sądzę z powodzeniem pozwalają; na kontakt oraz podtrzymywanie relacji międzyludzkich. Obecnie duża część relacji opiera się na wysyłaniu znajomym ci...

Jestem zdania, że zdobycze nauki i techniki, a takimi są też aplikacje mobilne, powinny skracać dystans międzyludzki. Tym samym powinny pozwalać; i jak sądzę z powodzeniem pozwalają; na kontakt oraz podtrzymywanie relacji międzyludzkich. Obecnie duża część relacji opiera się na wysyłaniu znajomym ciekawych linków, zdjęć i nagrań wideo. Zwykle jedyną informacją zwrotną, jaką otrzymamy będzie zdawkowy emotikon lub tekst w stylu „lol” lub „haha”. Teraz, za sprawą aplikacji mobilnej dla iOS oraz Androida może się to diametralnie odmienić.

Wyobraźmy sobie taką oto sytuację - Jesteśmy świadkami lub uczestnikami jakiegoś ciekawego wydarzenia.. Posiadając smartfon schowany w kieszeni spodni zapewne udokumentowaliśmy to wydarzenie na zdjęciach lub filmie. Możliwe, że tak się nie stało, ale całą opowieść spisaliśmy z wypiekami na twarzy i chcemy ją wysłać znajomemu. Dla nas było to coś bardzo doniosłego i dlatego zależy nam na czasie. Wysyłamy informację za pomocą komunikatora internetowego, maila, SMS-a lub MMS-a. Nerwowo wyczekujemy odpowiedzi od tej osoby. Wreszcie przychodzi, jest długo wyczekiwane... :-). No właśnie, czy tylko tego oczekiwaliśmy?

Niewiele nam to mówi o reakcji znajomego, na której tak bardzo nam zależy. Gdybyśmy całą historię opowiedzieli podczas spotkania na kawie zapewne zaobserwowalibyśmy reakcję tej osoby.
Właśnie w tej kwestii aplikacja mobilna Reactr ma pomóc. Pomysł jest prosty, ale jak do tej pory nie spotkałem niczego podobnego. Instalujemy w smartfonie Reactr, nasz znajomy, brat, dziewczyna lub kochanka (do wyboru, kto kogo woli ;) ) również instaluje aplikację. Biorąc pod uwagę jej dostępność dla Androida i iOS-a jest ona uniwersalnym narzędziem. Następnie zamiast wysyłać zdjęcie, link, filmik lub po prostu wiadomość tekstową przez komunikator Facebooka czynimy to przez Reactr.


Zanim to zrobimy wybieramy jeszcze opcję dotyczącą formy w jakiej chcemy poznać reakcję naszego rozmówcy. To właśnie na tym polega wyjątkowość tej aplikacji. W momencie otwarcia wiadomości nagrywa ona krótki materiał wideo lub wykonuje zdjęcie osoby odczytującej wiadomość, gdy ta wyrazi na to wyrazi zgodę wysyła pierwotną wiadomość wzbogaconą o reakcję adresata do nadawcy wiadomości. Prawda, że proste!


W jednej chwili zamiast otrzymywać zdawkowe „haha” będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć śmiech naszych znajomych, który będzie reakcją na nasze zdjęcie. Dzięki Reactr będziemy mogli jeszcze lepiej podtrzymywać relacje z naszymi znajomymi. Jednak trzeba pamiętać, że nawet tak prosta, ale i ciekawa aplikacja mobilna, nieważne jak dobra by była, nie zastąpi spotkania naszego znajomego i zobaczenia na własne oczy jego reakcji. Reactr to namiastka, jednak często może być ciekawym uzupełnieniem tradycyjnych form komunikacji poprzez internet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu