Startups

Carbon – ten zegarek naładuje Twój telefon dzięki słońcu

Tomasz Krela
Carbon – ten zegarek naładuje Twój telefon dzięki słońcu
7

Inteligentne zegarki poczynają sobie coraz śmielej. Jednak, jak do tej pory, nie zachwycają swoim wzornictwem – oprócz Moto 360, a także możliwościami, które oferują. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Jednak pojawił się projekt, który chce zaproponować coś zupełnie innego, niż to, co posiada w sw...

Inteligentne zegarki poczynają sobie coraz śmielej. Jednak, jak do tej pory, nie zachwycają swoim wzornictwem – oprócz Moto 360, a także możliwościami, które oferują. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Jednak pojawił się projekt, który chce zaproponować coś zupełnie innego, niż to, co posiada w swojej ofercie konkurencja. Zegarek ładowany przez promienie słoneczne. W dodatku ten zegarek może naładować nasz smartfon. Takiego połączenia jeszcze nie widziałem. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Carbon to kolejny inteligentny zegarek, który można znaleźć w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter. Nie byłoby w nim nic specjalnego, gdyby nie fakt, że jest zasilany energią słoneczną. Tak, nie pomyliłem się. To cudo posiada mini ogniwo słoneczne, które jest ukryte za monochromatycznym wyświetlaczem zegarka. Jak twierdzą twórcy tego zegarka, użyte komponenty są najwyższej jakości i pozwalają na ładowanie wbudowanego akumulatora o pojemności 800 mAh również przy użyciu światła obecnego wewnątrz pomieszczeń. Twórcy chwalą się również, że zastosowana technologia pozwala na 22% efektywniejsze przetwarzanie energii słonecznej, niż najczęściej spotykane układy.

Carbon to bardzo gustownie wykonany zegarek, który będzie wyświetlać nam godzinę w tradycyjny analogowy sposób, co w połączeniu ze skórzanym paskiem tworzy całkiem spójną całość. Zegarek ten wyposażony został również w diodę LED, mającą powiadamiać o poziomie naładowania akumulatora, ale również może posłużyć jako minilatarka lub może zacząć migać światłem na zasadzie stroboskopu i powiadomić inne osoby o miejscu, w którym się znajdujemy.

Carbon posiada po prawej stronie koperty również przycisk do kontroli działania zegarka. W miejscu, gdzie zwykle znajduje się pokrętło zegarka, znajduje się złącze, do którego podłączymy kabel, którym możemy naładować zegarek poprzez użycie ładowarki sieciowej. Jednak to złącze znacznie częściej wykorzystamy, by przy jego pomocy naładować smartfon, tablet lub inne urządzenie elektroniczne jak np. Google Glass. Według danych, podawanych przez twórców tego zegarka, tak podładowany iPhone 4s lub Samsung Galaxy (nie podają konkretnego modelu) pozwoli na dodatkowe 3 godziny rozmów telefonicznych lub przeglądania internetu przy pomocy przeglądarki internetowej.

Ten wodoodporny zegarek o grubości 14 mm prezentuje się bardzo ciekawie. Za około 100 dolarów otrzymamy nie najgorzej wyglądający zegarek z monochromatycznym wyświetlaczem, który będzie czytelny w słońcu, a w dodatku jego promienie naładują jego akumulator, który w wielu sytuacjach może okazać się bardzo pomocny, gdy smartfon będzie niemiłosiernie rozładowywał swój akumulator. Dzięki Carbonowi nosić będziemy nosić na ręku miniaturowy powerbank, który w wielu przypadkach może okazać się ostatnią deską ratunku dla wielu osób. Myślę, że warto zainteresować się tym urządzeniem, tym bardziej, że jego „smart” jest ukierunkowane w zupełnie innym kierunku, niż pokazuje to konkurencja w swoich produktach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu