Gry

Red Dead Redemption 2 w wirtualnej rzeczywistości. Fanowski projekt zawstydzi Rockstara?

1

A co powiecie na Red Dead Redemption 2 w wirtualnej rzeczywistości?

Gry od Rockastar Games są... jedynymi w swoim rodzaju. Niewiele firm w tej branży może pozwolić sobie na tak długi czas tworzenia gier, a niewielu też uszłoby na sucho wydawanie tej samej produkcji na trzeciej generacji konsol z rzędu (patrz: Remaster GTA V zadebiutuje na PS5 i Xbox Series S/X już 11 listopada). Kiedy robią to oni, świat szaleje i... nie mam najmniejszych wątpliwości, że gra sprzeda się kolejny raz wyśmienicie. Jednak obok oficjalnych projektów związanych z ich grami, są również te fanowskie. Kilka tygodni temu wspominałem o fanowskiej łatce do GTA na PC która jest tak skuteczna, że firma zdecydowała skorzystać z analogicznych rozwiązań przy swojej aktualizacji. Teraz miłośnik Red Dead Redemption 2 zaprezentował pierwszą wersję swojego moda, który przenosi grę do świata wirtualnej rzeczywistości!

Red Dead Redemption 2 VR - fanowska modyfikacja, która zadziała na wszystkich popularnych goglach

Autorem modyfikacji jest Logan Ross, ten sam, który analogiczny projekt popełnił przy okazji GTA V. Tym razem wziął na tapet nowszą produkcję R* — i jak sam twierdzi, cały proces intensywnie testował na kartach NVIDIA. Na tę chwilę jego modyfikacja jest jeszcze we wczesnym dostępie, a dostęp do niej wymaga wsparcia autora na Patreonie za co najmniej 10 dolarów miesięcznie. Jak to wygląda w praktyce możecie podejrzeć na poniższym filmiku:

Jestem pełen podziwu dla autora tego projektu — bo choć sam nie należę do miłośników ani wirtualnej rzeczywistości, ani serii Red Dead Redemption — jestem w stanie wyobrazić sobie ile pracy kosztuje taka zabawa. No i ze wszystkich gier, to właśnie RDR2 wydaje się być doskonałą grą do obserwowania z bliższej perspektywy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu