Smartfony

Oto Razer Phone 2. Ma jakieś szanse z gamingowym ROG Phone od Asusa?

Paweł Winiarski
Oto Razer Phone 2. Ma jakieś szanse z gamingowym ROG Phone od Asusa?
9

Rynek smartfonów dla graczy może i jest mały, ale najwyraźniej potrzebny - przynajmniej do pokazania, że ze znanych podzespołów można wyciągnąć więcej niż robią to producenci klasycznych flagowców. Wygląda też na to, że walka będzie odbywać się głównie między dwoma rywalami, Razerem i Asusem.

Razer Phone nie wywrócił rynku smartfonów do góry nogami, był jednak ciekawym eksperymentem firmy, która produkuje akcesoria dla graczy. Produktem na tyle udanym, że firma decyduje się na drugą wersję urządzenia - jego specyfikacja pojawiła się właśnie w AnTuTu. Jesteście ciekawi, co będzie drzemać w Razer Phone 2?

Specyfikacja Razer Phone 2

Razer Phone 2 posiada Snapdragona 845 i 8GB pamięci RAM. Firma nie zdecydowała się na rozciągnięty wyświetlacz, otrzymamy więc ekran o proporcjach 16:9, ale z rozdzielczością 2560x1440 pikseli. Podobnie jak w poprzednim modelu, otrzymamy też bardzo dobre głośniki stereo umieszczone nad i pod ekranem.

Snapdragona 845 wspierać będzie układ graficzny Adreno 630, sprzęt ma również dostać imponujące 512GB pamięci wewnętrznej (pierwsza edycja miała tych gigabajtów jedynie 64). Razer Phone 2 dostanie oczywiście Androida 9 Pie, jednak na razie będzie działać pod kontrolą Androida 8.1 Oreo.

Sprzęt ma ponadto posiadać podświetlenie Razer Chroma LED, który zastąpi klasyczne światło znane z poprzedniego modelu.

Jak widzicie specyfikacja nie robi zbyt dużego wrażenia, w swoim OnePlus 6 też mam Snapa 845 i 8GB pamięci RAM. Wynik AnTuTu też niczym nie imponuje - mój OP6 może się pochwalić identycznym rezultatem. Nie spodziewałbym się więc by w najbliższym czasie rynek gamingowych smartfonów miał otrzymywać inne układy i konfiguracje niż te znane z najmocniejszych flagowców. Różnicę będziemy odczuwać zapewne tylko przy częstotliwości odświeżania ekranu, dostosowaniu obudowy i umieszczeniu głośników tak, by najlepiej sprawdzały się nie podczas codziennego, klasycznego smartfonowego użytku, ale własnie grania.

Mówiąc szczerze jestem trochę zaskoczony brakiem większych zmian i innowacji w Razer Phone 2 - choć oczywiście firma może mieć jeszcze asa w rękawie. Zdecydowanie większe wrażenie zrobił na mnie ASUS ROG Phone, którego widzieliśmy na tegorocznych targach IFA. Zarówno on, jak i przemyślane akcesoria, które sprawiają, że naprawdę odróżnia się od flagowców.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu