Motoryzacja

Młodzi kierowcy największym zagrożeniem? Policyjne statystyki to potwierdzają 

Patryk Koncewicz
Młodzi kierowcy największym zagrożeniem? Policyjne statystyki to potwierdzają 
20

Wiemy kogo Polacy najbardziej obawiają się na drogach

Serwis Rankomat sprawdził, kogo Polacy uważają za największe niebezpieczeństwo na drogach. Ankietowani wybrali najbardziej problematyczną grupę wiekową i zgodnie wyrazili swoją niechęć do popularnej niemieckiej marki.

BMW, seniorzy i młodzi kierowcy – zmorą polskich dróg

Rankomat zapytał ankietowanych o największe obawy względem kierowców i właścicieli konkretnych marek samochodów. I tu dość stereotypowo postawiono na posiadaczy BMW, w całkiem miażdżącym wyniku 73% głosów. Drugie i trzecie miejsca także obsadzone są przez kierowców niemieckich aut – Audi (34%) oraz Volkswagena (11%).

Źródło: Rankomat

A co z kategorią wiekową? Tu przodują seniorzy i młodzi kierowcy. 34% ankietowanych postawiło zaś na pieszych, uznając ich za największe zagrożenie na drogach.

„Młodzi i niedoświadczeni kierowcy często kupują używane modele Audi i BMW, ponieważ chcą mieć szybki i sportowy samochód. To może wpływać na postrzeganie marki, skoro dane policyjne potwierdzają, że to właśnie najmłodsi kierowcy powodują największe zagrożenie na drogach” – Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych multiporównywarki rankomat.pl

Wysoko w stawce znaleźli się także motocykliści i rowerzyści, choć w ogólnym rozrachunku ankietowani byli raczej zgodni – najwięcej wypadków spowodowanych jest przez samochody osobowe. Kwestia młodych kierowców została przez ekspertów z rankomat.pl potwierdzona na podstawie analizy policyjnych statystyk.

Wśród osób w wieku 18-24 lata wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji jest najwyższy w porównaniu do pozostałych grup wiekowych

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news