Technologie

Raj wędkarza - czyli z dronem na ryby

Jakub Szczęsny
Raj wędkarza - czyli z dronem na ryby
10

Łowienie ryb nieszczególnie mnie kręci - choć raczej potrafię usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższy czas, to gapienie się w spławik nie sprawia mi żadnej przyjemności. Do tego trzeba być prawdziwym zapaleńcem. Wolę pojeździć na rowerze, grzyby pozbierać, ale ryby to nie mój konik. Są jednak ci, k...

Łowienie ryb nieszczególnie mnie kręci - choć raczej potrafię usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższy czas, to gapienie się w spławik nie sprawia mi żadnej przyjemności. Do tego trzeba być prawdziwym zapaleńcem. Wolę pojeździć na rowerze, grzyby pozbierać, ale ryby to nie mój konik. Są jednak ci, którym taka aktywność bardzo się podoba - tak bardzo, że próbują zsyntetyzować łowienie ryb z pociągiem do dronów.

Drony potrafią wiele. Mogą być wykorzystane do rozsyłania paczek - nieco bardziej ekstremalną formą tego jest przemyt. Te latające pojazdy doskonale poradzą sobie przy rozpędzaniu manifestacji, eksterminowania wrogów bez ryzyka utraty zasobów ludzkich, pomogą w rozeznaniu na terenie przeciwnika. Dostarczą świetnej zabawy i urozmaicą nagrania z rodzinnej uroczystości. W ostatnim okresie komunijnym był to całkiem popularny prezent, ten rok pokazał również, że mogą to być potencjalnie niebezpieczne zabawki.

Okazuje się, że za pomocą drona można również... łowić ryby. Udowodnił to Derek Klingenberg, który przyczepił do drona żyłkę ze spławikiem i haczykiem, po czym postanowił wyruszyć na łowy. Gdy tylko przynęta została pochwycona przez zwierze, dron poderwał się do góry i porwał zdobycz z wody. Ryba nie była duża, ale satysfakcja oczywiście duża. Takie drony mogą przydać się zawodowym wędkarzom poławiającym potężne ryby na morzach, gdzie liczy się niezawodność i szybka decyzja. Przygotowany do takiej operacji dron może okazać się efektywniejszy od człowieka - co raczej nietrudno sobie wyobrazić, prawda?

Takie wydarzenia pokazują, jak bardzo zmienia się nasz świat i trudno oprzeć się wrażeniu, że podobne zastosowania dronów, gdzie wyprą one człowieka będą w dalszym ciągu rozwijane. Cieszy mnie taki kierunek nowych technologii - umówmy się, że dzięki naszej tendencji do "upraszczania sobie życia" osiągamy wiele.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zabawkiDrondrony