Polska

Nowe radio internetowe Radio RMF24. Jak słuchać nowej stacji?

Grzegorz Ułan
Nowe radio internetowe Radio RMF24. Jak słuchać nowej stacji?
15

Powstało właśnie nowe radio internetowe Radio RMF24. Duże ogólnopolskie rozgłośnie radiowe nie kwapią się do obecności w DAB+, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać się w internecie, który to upatrują jako właściwą drogę do cyfryzacji radia w Polsce. Zwłaszcza po sukcesie Radia Nowy Świat czy Radio357.

Nowe radio internetowe - Radio RMF24.pl

Czas uruchomienia nowej stacji radiowej Radio RMF24 nie może być przypadkiem. Zasoby i możliwości RMF FM miał już dużo wcześniej, ale dopiero teraz postanowili uruchomić nową rozgłośnię informacyjną. Z jednej strony rosnąca popularność radio TOK FM, z drugiej sukces dwóch rozgłośni internetowych Radio Nowy Świat i Radio 357 spowodowały, że i najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce postanowiła utworzyć nową stację Radio RMF24 - na razie dostępną tylko online.

Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM:

Uruchomienie radia informacyjnego to naturalny krok, wykorzystujący olbrzymie zasoby, jakimi dysponujemy jako Grupa RMF, na które składają się przede wszystkim fantastyczni dziennikarze, reporterzy i wydawcy "Faktów" oraz portalu RMF24.pl. Codziennie dostarczają oni słuchaczom i internautom setki newsów - informacyjna stacja radiowa będzie kolejnym kanałem dotarcia do odbiorców z tymi treściami.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Radio RMF24 - jak słuchać nowej stacji?

Nowa rozgłośnia Radio RMF24 dostępna jest do odsłuchu w nowej subdomenie serwisu RMF24.pl - https://radio.rmf24.pl. Jeśli słuchacie radia przez smartfona w samochodzie, w komunikacji czy w pracy, wygodniejszą formą będzie aplikacja mobilna RMF ON, dostępna na smartfony z Androidem i iOS lub strona www.

Program na żywo z prezenterami nadawany będzie w dni powszednie pomiędzy 08:00 a 18:30. Na stronie rozgłośni możemy przeczytać, że prowadzony będzie przez znane głosy z głównej anteny RMF FM.

Od 8:00 do 18:30 w dni powszednie, najciekawsze artykuły z prasy i portali internetowych, najważniejsze tematy dnia, najistotniejsze kwestie gospodarcze komentują dla Ciebie najbardziej doświadczeni dziennikarze Faktów RMF FM: Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Tomasz Weryński i czołowi prezenterzy RMF FM: Marcin Jędrych, Darek Maciborek i Krzysztof Urbaniak i ich goście! Do tego codzienne rozmowy publicystyczne Roberta Mazurka (o 8:02) i Marcina Zaborskiego (o 18:02) w rozszerzonej formie!

Radio RMF24 przez całą dobę, pomiędzy programami na żywo czy serwisami informacyjnymi będzie nadawało też muzykę, nie odchodząc przy tym zbytnio od swojego dotychczasowego profilu muzycznego. Mają to być przede wszystkim przeboje ostatnich dziesięcioleci XX i początku XXI wieku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu