Polska

Tego jeszcze nie było - konto rodzinne pojawi się na Allegro!

Konrad Kozłowski
Tego jeszcze nie było - konto rodzinne pojawi się na Allegro!
8

O takie rodzaje kont pytamy w przypadku abonamentów w serwisach muzycznych i VOD, dlatego zapowiedziane konto rodzinne na Allegro to spora niespodzianka.

Czy o takie dodatkowe możliwości zabiegali użytkownicy? Być może niektórym chodziła po głowie wygodna metoda na robienie rodzinnych zakupów, ale nie było to w jakiś ewidentny sposób komunikowane. Na tę chwilę Allegro nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat konta rodzinnego, które będzie dostępne od 26 kwietnia, ale ogólny opis zdradza, czego możemy się po nim spodziewać.

To już pewne! Allegro postawi w tym roku 1500 własnych automatów paczkowych

Konto rodzinne na Allegro - co to daje?

Konto rodzinne umożliwi połączenie wielu kont na platformie, dzięki czemu dodana zostanie funkcja o nazwie "poproś o zakup". W takiej sytuacji do właściciela grupy rodzinnej wysłany zostanie monit z prośbą, a zakup przedmiotu w przypadku zaakceptowania prośby będzie ułatwiony, ponieważ nowe konto rodzinne pozwoli na opłacanie takich zamówień przez innych użytkowników. Przesyłka dotrze oczywiście na adres zamawiającego. Nawet w przypadku wspólnego konta możliwe będzie przeglądanie tylko własnych transakcji i samodzielne dokonywanie zakupów.

Porównanie cen produktów sprzedawanych przez oficjalne sklepy Amazon.pl i Allegro.pl

Allegro informuje, że w przygotowaniu jest wiele rozwiązań, które pozwolą szybciej i wygodniej dokonywać zakupów wraz z przyjaciółmi i bliskimi. Obecnie poznaliśmy tylko jedną z nich, ale na przestrzeni następnych tygodni powinniśmy poznać kolejne.

Lepszego Kindle kupię na Allegro niż na polskim Amazonie

Kiedy pojawi się konto rodzinne na Allegro?

Start, tak jak pisałem, zaplanowany jest na 26 kwietnia, a Allegro podkreśla, że ostatnie testy już trwają i całość jest na etapie szlifowania nowego produktu. Mi akurat nigdy nie przeszła przez głowę taka nowość na Allegro, ale gdy o niej przeczytałem bardzo szybko się uznałem, że może okazać się niezwykle pomocna. Niejednokrotnie zdarza mi się robić zakupy online dla bliskich, części dokonuję właśnie na Allegro i jeśli będę mógł skrócić znacząco cały ten proces, to nie mogę doczekać się uruchomienia konta rodzinnego na Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu