AMD

Potężna aktualizacja Radeon Software. Posiadacze kart AMD będą zachwyceni

Tomasz Popielarczyk
Potężna aktualizacja Radeon Software. Posiadacze kart AMD będą zachwyceni
17

Najnowsza wersja Radeon Software Crimson ReLive Edition (dłużej się nie dało?) wprowadza bardzo interesujące nowości, które zdecydowanie uszczęśliwią posiadaczy sprzętu AMD.

Nowości w Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.7.2 są zdecydowanie interesujące. AMD nie ukrywa, że jest to największa aktualizacja od czasu wydania sterowników Crimson ReLive Edition. Jednocześnie jest to tez największe wydanie w tym roku. Co konkretnie wprowadza? Oto najważniejsze nowości:

Enhanced Sync

Technologia ta ma wpływać na responsywność gier, a także redukcję opóźnień i eliminację poszarpanych klatek. Jeśli chodzi o ten pierwszy element mamy mieć do czynienia z poprawą kilkudziesięciu procent. W Overwatch udało się przykładowo zredukować opóźnienie o 34 proc., a pry tym wyeliminować 92 proc. poszarpanych klatek (w porównaniu z mechanizmem VSync w rozdzielczości 1080p na Radeonie RX 580).

Polecamy również: Sterowniki Radeon

Radeon Chill, ReLive i WattMan

Chill to technologia odpowiedzialna za oszczędzanie energii, a więc przetaktowywanie procesora graficznego w oparciu o płynność działania danej gry. Działa to w sposób dynamiczny, a więc w momencie gdy np. zatrzymamy grę lub pojawi się statyczna sceneria, sterownik automatycznie zmniejszy obciążenie GPU. Nowa wersja wprowadza obsługę aż 40 popularnych gier. Efekt? Na laptopie HP Omen z Radeonem RX580 udało się zredukować zużycie energii o 30 proc. podczas grania w League of Legends w rozdzielczości 1080p.

Tutaj warto wspomnieć też o aktualizacji mechanizmu WattMan z opcjami dotyczącymi napięcia i służącego do ogólnego zarządzania energetyką karty. Natomiast mechanizm Radeon ReLive służący do obsługi streamingu live pozwolił zmniejszyć obciążenie GPU o nawet 33 proc. (Call of Duty: Infinite Warfare na Radeonie RX 580 w rozdzielczości 1440p). Przebudowano też panel zarządzania kolorami, dzięki czemu tworzenie nowych profilów kolorów ma być szybsze i prostsze.

Niższe opóźnienia, wyższa responsywność

Nowe sterowniki to również ogrom optymalizacji przekładających się na mniejszy narzut na CPU. Sprawia to, że opóźnienia w grach zredukowano o nawet 31 proc. W Mass Effect Andromeda jest to np 17 milisekund, a w The Divison - aż 50 milisekund. Ponadto skrócono czasy ładowania - w Starcrafcie 2 o nawet 10 proc.

Sterowniki Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.7.2 znajdziecie na stronie AMD. Powinniście też już otrzymać powiadomienia o możliwości zainstalowania aktualizacji na swoich maszynach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu