Felietony

QRhacker.com - designerskie kody QR?

Grzegorz Marczak
QRhacker.com - designerskie kody QR?
11

Nie jestem przekonany czy kody QR będą tak popularne jak ich poprzednicy, nie można jednak odmówić im wprowadzenia znaczącej zmiany w podejściu do identyfikacji produktów. Jeśli chodzi o wygląd kodu QR to kojarzy nam się on przeważnie z białym tłem i czarnym kodem. Z Qrhacker.com, sytuacja ta może...

Nie jestem przekonany czy kody QR będą tak popularne jak ich poprzednicy, nie można jednak odmówić im wprowadzenia znaczącej zmiany w podejściu do identyfikacji produktów. Jeśli chodzi o wygląd kodu QR to kojarzy nam się on przeważnie z białym tłem i czarnym kodem.
Z Qrhacker.com, sytuacja ta może się zmienić. Zespół tworzący ten gadżet stwierdził, że do kodów QR można wprowadzić trochę życia, trochę kolorów, zdjęcia i loga. Wszystko to można wygenerować właśnie poprzez webową aplikację.

Obsługa tej usługi jest trywialnie prosta. Na początku podajemy co chcemy zakodować, może to być tekst, odnośnik do strony www, numer telefonu lub vcard. Następnie możemy zmienić kolor tła oraz kolor samego kodu. Do tego można dodać własny obrazek lub zdjęcie. Dla tych którym podstawowe funkcje nie odpowiadają jest tez możliwość edytowania na poziomu pikseli :). Na koniec nasze dzieło możemy zapisać w formacie pdf lub png.

Zapomniałem dodać, że aplikacja sprawdza też czy nasz kod nadal spełnia swoją podstawową funkcję, po tym jak zmienimy go w dzieło sztuki.W ten sposób stworzymy własny designerski kod QR, który będzie rzucał się w oczy i odróżniał od innych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

QR