Antyapps

Program, który ma spełniać rolę wirtualnej szafy i planować ubiór? Sprawdźcie Pureple!

A
Antyapps
0

Co na siebie dzisiaj założyć? Jeśli planowanie codziennego wyglądu to dla was udręka, zapewne odwlekacie szykowanie ubrań na ostatnią chwilę. Skutkiem jest przede wszystkim niepotrzebny stres albo kilkanaście minut snu mniej. Mam dla was dobrą wiadomość: doczekaliśmy czasów, gdy z pomocą przy wy...

Co na siebie dzisiaj założyć? Jeśli planowanie codziennego wyglądu to dla was udręka, zapewne odwlekacie szykowanie ubrań na ostatnią chwilę. Skutkiem jest przede wszystkim niepotrzebny stres albo kilkanaście minut snu mniej. Mam dla was dobrą wiadomość: doczekaliśmy czasów, gdy z pomocą przy wybieraniu ubrań może przyjść technologia. Jedną z aplikacji, która ma za zadanie wybrać codzienny strój dla swojego użytkownika jest darmowe Pureple, dostępne na iOS.

Pureple ma działać jak wirtualna szafa. Aby program miał więc jakikolwiek sens, należy przygotować się na sporo fotografowania i ładowania zdjęć do aplikacji. Wprawdzie znaleźć tu można opcję przeszukiwania stron internetowych w poszukiwaniu zasobów własnej garderoby, ale działa to bardzo opornie. Niestety, zrobienie zdjęć wszystkich sztuk posiadanej odzieży to najlepszy sposób.

Siłą tej aplikacji jest kategoryzacja.

Nie oczekujcie od tego programu zaimplementowanej sztucznej inteligencji, która będzie dokonywać wyborów za użytkownika. W Pureple większość pracy wykonuje wciąż człowiek, odpowiednio kategoryzując ubrania. Wymaga to kolejnych nakładów pracy, ale przynajmniej działa skutecznie. Dostępne tu kategorie obejmują nie tylko typ stroju, ale też okazję, pogodę, kolor, markę, rozmiar, materiał i inne. Gdy doda się tagi do wszystkich załadowanych ubrań, już to powinno ułatwić kompletowanie stroju.

A jak to właściwie działa? O ile nie chcecie wybierać butów, spodni i koszulki samodzielnie, Pureple oferuje opcję sugestii ubioru. Jak już zostało wspomniane, w aplikacji na próżno szukać sztucznej inteligencji. To oznacza, że owe sugestie to po prostu losowo wymieszane ubrania z kilku wybranych kategorii.

To zdecydowanie za mało. Przydałaby się tu przynajmniej opcja oceniania strojów, dzięki której program uczyłby się preferencji użytkownika. W Pureple tymczasem wszystko jest dziełem przypadku. O ile nie chcemy tracić jeszcze więcej czasu samodzielnie kompletując stroje, ten program służyć będzie jedynie jako zapasowa galeria wyłącznie ze zdjęciami ubrań.

Wprawdzie znaleźć da się tutaj dodatkowe opcje, jak na przykład zalążek portalu społecznościowego czy poradnik przy pakowaniu, ale są one mocno niedopracowane. Sama aplikacja również pod względem interfejsu nie prezentuje się imponująco. Pureple przydałby się solidny lifting, bo nie działa to wszystko najlepiej. Niemniej jednak, podstawowa wersja tego programu jest darmowa. Zawsze można przynajmniej go sprawdzić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: