Antyapps

Face ID w akcji, czyli bardziej kreatywne wykorzystanie modułu przez inne aplikacje

A
Antyapps
0

Nowe technologie to także nowe możliwości dla twórców. A mi się przede wszystkim nowe możliwości dla twórców. Debiutujący raptem kilka dni temu iPhone X przyniósł niezwykle istotną nowość z punktu widzenia użytkowników — Face ID. Teraz by odblokować urządzenie nie musimy już odpowiednio ustawiać...

Nowe technologie to także nowe możliwości dla twórców. A mi się przede wszystkim nowe możliwości dla twórców. Debiutujący raptem kilka dni temu iPhone X przyniósł niezwykle istotną nowość z punktu widzenia użytkowników — Face ID. Teraz by odblokować urządzenie nie musimy już odpowiednio ustawiać palca na przycisku. Wystarczy pokazać się kamerce, a zaawansowane technologie automatycznie po rozpoznaniu użytkownika odblokują urządzenie. Jakie korzyści mogą mieć z tego twórcy aplikacji? O tych podstawowych, zakładających nowy sposób blokady nie wspominając — bo przecież od minionego piątku robi to m.in. 1Password. Okazuje się, że nie brakuje kreatywnych sposobów ich wykorzystania. I jako jeden z pierwszych przykładów niech posłuży nam aplikacja Glasses by Warby Parker!

Face ID w połączeniu z tą aplikacją, pozwoli dobrać idealne okulary

Face ID to nowoczesna technologia, która nie tylko pozwala w mgnieniu oka odblokować smartfon bez żadnych dodatkowych sztuczek i przycisków. To przede wszystkim skanowanie twarzy, które widzi ją w kilku wymiarach i na podstawie tych danych przyznaje (bądź nie) dostęp do sprzętu. Dlaczego by zatem nie wykorzystać tego do innych celów — na przykład... doboru idealnych okularów?

Właśnie w tym celu wykorzystała moduł aplikacja Glasses by Warby Parker. Po mapowaniu twarzy użytkowników, program poleca kształt oprawek który najlepiej będzie pasował do naszych twarzy. Oczywiście nie jest to pierwsza firma, która chce doradzać klientom i pozwolić im na wirtualne przymiarki — warto jednak odnotować, że jako pierwsi robią to... w tak innowacyjny sposób, wyskakując poza ramy wirtualnych przymiarek do zdjęć.

Niestety — nie mam jeszcze iPhone X więc nie bardzo mam szansę przekonać się na własnej skórze jak to działa w praktyce. Czekam jednak na dalszą ewolucję tego pomysłu i zaserwowanie użytkownikom nie tylko sugestii bazujących na skanie twarzy, ale także na wirtualne przymiarki w takim wymiarze, bazujące na rozszerzonej rzeczywistości. Skoro bez większego "ale" Snapchat i Instagram mogą serwować nam w ten sposób maski, to prawdopodobnie wykorzystanie jeszcze bardziej precyzyjnych technologii sprawdzi się tutaj idealnie. No nic, to dopiero początek — sam z niecierpliwością czekam na to, aż najwięksi w tej branży dobiorą się do tematu i pokażą co można jeszcze wyczarować z tą technologią w rękawie. Jeżeli chcielibyście na własnej skórze przekonać się które z oprawek wam pasują, to Glasses by Warby Parker dostępne jest w AppStorze, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: