Antyapps

Dziennik powiadomień pod ręka. Czy potrzeba do tego aplikacji na Androida?

A
Antyapps
3

Kilka dni temu opisywaliśmy Notification History Log — aplikację na Androida, która w przejrzysty sposób wyświetla otrzymane, aktywne oraz odrzucone powiadomienia. Z łatwością można w niej odszukać ważne powiadomienia, które przez pomyłkę odrzuciliśmy lub z jakiejś przyczyny przegapiliśmy. Minus...

Kilka dni temu opisywaliśmy Notification History Log — aplikację na Androida, która w przejrzysty sposób wyświetla otrzymane, aktywne oraz odrzucone powiadomienia. Z łatwością można w niej odszukać ważne powiadomienia, które przez pomyłkę odrzuciliśmy lub z jakiejś przyczyny przegapiliśmy. Minusem Notification History Log jest zbieranie danych o powiadomieniach dopiero po zainstalowaniu aplikacji. A co jeśli nie chcemy używać zewnętrznych aplikacji do podglądu historii powiadomień? Jest na to sposób.

Jedną z cech charakterystycznych dla urządzeń z Androidem jest możliwość wykorzystywania widżetów na ekranach. Graficzne nośniki informacji przepełnione różnymi funkcjami to nie tylko zegarek i pogoda. To także podręczne menu dla programów, z których korzystamy i funkcje ułatwiające codzienne użytkowanie urządzenia. Dzięki widżetom można także utworzyć skróty do zaawansowanych opcji urządzeń, do których nie ma łatwego dostępu. Tak też jest w przypadku historii powiadomień, której na próżno szukać wśród aplikacji i ustawień urządzenia. Ta skrywa się jako skrót w widżetach.

By dodać skrót historii powiadomień na ekrany urządzeń wystarczy kilka prostych kroków. Wywołanie menu edycji ekranów poprzez przeciągnięcie dwóch palców do siebie lub przytrzymanie jednego palca przez chwilę. Kliknięcie w menu Widżety i przewinięcie do pozycji Ustawienia. Po przytrzymaniu palca na pozycji skrót do ustawień pojawi się karta z wieloma dodatkowymi skrótami. Tam wybieramy Dziennik powiadomień, który pojawi się na wybranym przez nas ekranie.

Lista z powiadomieniami może wydawać się z początku chaotyczna, jednak wszystkie są posegregowane według czasu ich otrzymania. Aktywne powiadomienia są wyróżnione pogrubioną czcionką, a wszystkie pozostałe będą szare. Co prawda nie ma możliwości przejścia do konkretnego powiadomienia, zobaczenia jego treści oraz wglądu w konkretną godzinę jego otrzymania, jednak narzędzie pozwala na przegląd szczegółów, które przydadzą się bardziej zaawansowanym użytkownikom. Pamiętać trzeba, że dziennik powiadomień zeruje się po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Jeśli nie lubicie osobnych aplikacji, które powielają działania wbudowanych w system funkcji, dostęp do historii powiadomień z poziomu skrótu na ekranie jest dla Was rozwiązaniem. Jest to opcja całkowicie darmowa i zapewnia te same funkcje co Notification History Log.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: