Antyapps

Hempire -- Wirtualna hodowla zielonej rośliny...

A
Antyapps
0

Gry ekonomiczne polegające na rozwijaniu jakieś działalności według schematu od zera do milionera bardzo dobrze odnalazły się na smartfonach. Gracz nie musi poświęcać zabawie zbyt wiele czasu ale co kilka godzin sprawdza co zmieniło się w jego mieście, farmie, hodowli czy innym miejscu. Dzięki t...

Gry ekonomiczne polegające na rozwijaniu jakieś działalności według schematu od zera do milionera bardzo dobrze odnalazły się na smartfonach. Gracz nie musi poświęcać zabawie zbyt wiele czasu ale co kilka godzin sprawdza co zmieniło się w jego mieście, farmie, hodowli czy innym miejscu. Dzięki temu, twórcy tego typu tytułów mają duże pole do popisu jeśli chodzi o reklamy a dodatkowo, bardzo chętnie naciągają nas ma mikropłatności. Mimo to, gracze chętnie sięgają po najróżniejsze symulacje królewst, szpitali, restauracji czy wesołych miasteczek. Dziś, mam dla was osobliwy tytuł. Tym razem będziecie mogli wcielić się w rolę... hodowcy marihuany!

W Polsce uprawa konopii jest oczywiście nielegalna. Na szczęście za granie w Hempire nikt nie wsadzi nas do więzienia (no chyba, że o czymś nie wiem). Grę zaczynamy od jednego małego krzaczka ukrytego w piwnicy. Oczywiście hodowla szybko się rozrasta i "domowy ogródek" przeobraża się w plantację. A ponieważ twórcy gry zadbali o to, żeby wszystko przebiegało zgodnie z prawem, gracz musi zadbać o odpowiednie licencje i atesty.

I tak, dzień po dniu, będziemy doglądali naszej plantacji, która szybko przeniesie się do większego budynku a biznes zacznie się rozkręcać. W grze pozyskujemy nowych klientów, rozwijamy hodowlę, a także pracujemy nad nowymi gatunkami marihuany. Jeśli kiedykolwiek graliście w gry ekonomiczne tego typu, na pewno wiecie jak to wygląda.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, mamy tu do czynienia z rzutem izometrycznym z góry. Widzimy całe miasto oraz przekroje przez wnętrza budynków w których urzędujemy. Wraz z rozwojem zabawy cała infrastruktura się rozrasta a my musimy doglądać coraz większej liczby elementów, które składają się na nasz wirtualny biznes. Waluta w grze dzieli się na pieniądze i diamenty. Jak nie trudno się domyślić, mamy tu wiele okazji do tego, aby wydać na nie prawdziwe złotówki. Pozwoli to na szybszy rozwój. Dodatkowo, rozgrywkę "przebijają" komiksowe wstawki, które urozmaicają zabawę i wprowadzają wątek fabularny. Całości towarzyszy oprawa muzyczna w stylu reagge.

Hempire to jedna z wielu gier ekonomicznych jakie znajdziecie w Google Play lub App Store. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, nie wyróżnia się ona niczym szczególnym. W tego typu tytułach trudno o jakiekolwiek innowacje. Na pewno znajdą się jednak tacy, dla których hodowla wirtualnej marihuany okaże się wystarczającym powodem, aby sięgnąć po ten tytuł.

Grę znajdziecie w Google Play i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: