PlayStation

PlayStation zamknie cyfrowe sklepy za kilka miesięcy, ale użytkownicy już teraz mają problem z pobraniem kupionych gier

Kamil Świtalski
PlayStation zamknie cyfrowe sklepy za kilka miesięcy, ale użytkownicy już teraz mają problem z pobraniem kupionych gier
21

Kilka dni temu Sony oficjalnie potwierdziło to, o czym plotkowało się już wcześniej: za kilka miesięcy zamknie cyfrowe sklepiki dla PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PS Vita. Jak można się było spodziewać - gracze już teraz zabrali się za uzupełnianie bibliotek i pobieranie gier, by później obyło się bez przykrych niespodzianek. No cóż, nie udało się. Gracze masowo zgłaszają problemy z pobraniem gier na PlayStation 3 już dzisiaj.

Problemy z pobraniem cyfrowych gier na PlayStation 3

2 lipca 2021 sklepik PlayStation Store w wydaniu dla konsoli PlayStation 3 zostanie oficjalnie zamknięty. Do tego czasu gracze mają jeszcze szansę wyskoczyć na cyfrowe zakupy, ale i te... nie są tak łatwe, jak wielu by tego oczekiwało. Użytkownicy masowo skarżą się na błędy, które uniemożliwiają im pobieranie nowo zakupionych produktów jak i pobieranie treści, które mają już w swojej bibliotece od dawna wyklikiwanych przez historię pobierania. Masowo narzekają na dwa kody błędu, które regularnie się powtarzają: mowa tutaj o 80029509 oraz 80029721. Sony wydaje się być kompletnie nieprzygotowane na wszystko, co się właśnie dzieje.

Zobacz też: PlayStation 3 wiecznie żywe. Oto nasze zestawienie najlepszych gier na konsolę Sony

Dla nich PlayStation 3 może być konsolą zapomnianą, ale nie wszyscy traktują ten sprzęt jak zgniłe jajo. Swoje lata ma, ale wciąż potrafi dostarczać od groma frajdy — a biorąc pod uwagę że ani PS4 ani PS5 nie są w stanie odtworzyć gier tam kupionych, wielu wciąż je ma. Sam mam kupionych dziesiątki gier, w tym sporo typowych arcade, do których lubię regularnie wracać. Specjalnie wymieniłem kilka lat temu dysk, by zmieściły się wszystkie i... no cóż, póki co - działają. Jak długo, zobaczymy. Ale problemy najwyraźniej dotyczą ludzi z całego świata, którzy są wściekli i rozżaleni, a wsparcie techniczne rozkłada ręce. Bo pracownicy przeszkoleni są przede wszystkim z tego, jak radzić sobie z problemami dla nowszych sprzętów. U niektórych zadziałały kombinacje z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem, ale to nie jest reguła. Masa graczy wciąż nie może ściągnąć cyfrowych wersji gier.

Zamknięcie możliwości zakupu cyfrowych gier to jedno, ale problemy z pobraniem tych zakupionych to kompletnie inna skala problemów. Gdzie leży problem? Nie wiadomo - Sony póki co oficjalnie nie komentuje sprawy. Miejmy nadzieję, że uda się szybko zażegnać problem.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu