Android

Android 7 Nougat beta dostępny dla Huawei P9! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Android 7 Nougat beta dostępny dla Huawei P9! [prasówka]
25

Huawei sprawił nie lada niespodziankę. Chińczycy nie byli dotąd raczej kojarzeni z szybkimi aktualizacjami, a tymczasem właśnie wyciekła wersja beta nowego Androida dla flagowca P9.

Android 7 dla Huawei P9

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0-LOrbenvvQ

Dotąd Android Nougat był dostępny wyłącznie dla posiadaczy Nexusów (choć mogli go też testować użytkownicy Xperii Z3). Użytkownikom forum XDA udało się jednak dotrzeć do wersji beta systemu dla Huawei P9. Co ciekawe, jest to aktualizacja OTA, a linki do niej prowadzą wprost na serwery Huawei. Najprawdopodobniej jest to efekt błędu pracowników chińskiej firmy... albo wyciek kontrolowany. W każdym razie system posiada nakładkę graficzną EMUI 5.0 i całą masę nowości, poprawek oraz optymalizacji. Instalujecie jednak na własną odpowiedzialność!

Dwa miliardy!

Dwóm firmom stuknęły właśnie dwa miliardy. Mowa o Facebooku i Apple. Oba rekordy nie mają ze sobą żadnego związku, ale skoro pojawiły się w tym samym czasie... Koncern Zuckerberga pochwalił się miliardem aktywnych użytkowników dziennie, odwiedzających serwis z poziomu urządzeń mobilnych. Dla porównania ogółem z Facebooka korzysta 1,7 mld osób, co jasno pokazuje, że mobilni stanowią większość. O wynikach finansowych i liczbach będziemy jeszcze dziś pisali szerzej. O finansach Apple wspominał wczoraj Apple. Firma sprzedała właśnie miliardowego iPhone'a. Urządzenie, które stało się symbolem zmian na rynku mobilnym i zapoczątkowało erę smartfonów ciągle sprzedaje się bardzo dobrze, dając Apple pozycję lidera rynku mobilnego. I choć ostatnie wyniki oraz wydarzenia nie wróżą niczego dobrego, firma kierowana przez Tima Cooka ma się póki co dobrze.'

Wampir Maskarada w Humble Bundle

Na ogół nie piszę o książkach sprzedawanych przez Humble Bundle. Tym razem jednak okazja jest bardzo bliska memu geekowskiemu sercu. W ramach najnowszej akcji sprzedawane są bowiem elektroniczne wersje podręczników do gry RPG Wampir Maskarada. Papierowych erpegów chyba nie muszę nikomu przedstawiać (a jeśli nie kojarzycie, zapytajcie wujka Google). Wampir jest jedną z najlepszych produkcji osadzonych w realiach horroru. Na konwencję tę składa się oczywiście więcej gier, które łącznie tworzą uniwersum Świata Mroku. To jednak Wampir zapisał się złotymi zgłoskami w historii gier fabularnych. Z tego też powodu serdecznie polecam zainteresować się nową edycją. Jeśli macie trochę wolnego czasu i 2-3 znajomych pod ręką, możecie sobie zapewnić sporo zabawy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu