Android

Dokumenty i Arkusze Google dla Androida obsługują teraz dodatki [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Dokumenty i Arkusze Google dla Androida obsługują teraz dodatki [prasówka]
4

Dwie najważniejsze aplikacje wchodzące w skład pakietu biurowego Google Docs zostały rozbudowane o mechanizm obsługi dodatków rozszerzających ich możliwości.

Dodatki w Google Docs i Sheets

Dodatki do Google Docs działają w przeglądarkowej wersji pakietu biurowego już od dwóch lat. Teraz dołączają do nich dodatki mobilne, które rozszerzają możliwości aplikacji Docs oraz Sheets na Androidzie. Póki co udostępniono w Google Play zaledwie kilka rozszerzeń, wśród których znajdują się m.in. DocuSign, PandaDoc, Scanbot czy Zoho. Wykorzystują one API Google'a do bezpośredniego komunikowania się pakietem biurowym i wysyłania lub załadowywania stąd plików, a także importowania danych czy osadzania elementów. Wszystkie aktualnie dostępne dodatki znajdziecie po TYM linkiem. Częstotliwość pojawiania się nowych leży już w rękach deweloperów.

Galaxy Gear S3 na IFA?

Smartwatche nie są hitem sprzedażowym. Mimo to Samsung jeszcze w tym roku ma pokazać nową generację swojego zegarka. Gear S3 miałby zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie (na które zresztą się wybieramy). O samym urządzeniu nie wiemy zbyt wiele. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że będzie on wyposażony w okrągły wyświetlacz oraz obrotową koronkę - zupełnie taką, jak obecny model. Ma też pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen, co akurat w ogóle nie dziwi. Wygląda zatem na to, że Gear S3 będzie jedyną premierą Koreańczyków w Berlinie - zakładając, że Galaxy Note 7 ukaże się wcześniej.

LG V20

Nie tylko Samsung pracuje nad nowymi urządzeniami. Sporo do udowodnienia ma teraz LG, które boryka się z niezadowalającą sprzedażą flagowego modelu G5. Sposobem na uzdrowienie finansów dywizji mobilnej ma być LG V20, a więc następca bardzo dobrze ocenianego i świetnie sprzedającego się modelu V10. LG konkretnie nie wspomina, że zobaczymy go w tym roku, mówiąc jedynie o jeszcze jednej dużej smartfonowej premierze w trzecim kwartale. Najwyraźniej projekt jest utrzymywany w ścisłej tajemnicy, bo nie wyciekły żadne dodatkowe informacje na jego temat. Możemy zatem się jedynie domyślać nowości, które znajdą zastosowanie w V20. A jego premiera mogłaby nastąpić np. na wspomnianych wcześniej targach IFA 2016 w Berlinie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu