Płatności i bankowość

Przez cały weekend za zakupy płaciłem BLIKIEM

Tomasz Popielarczyk
Przez cały weekend za zakupy płaciłem BLIKIEM
96

Jeszcze do niedawna mieliśmy w Polsce spory problem z płatnościami mobilnymi. Na rynku istniała luka ze względu na brak jednolitego i uniwersalnego systemu. Dziś mamy BLIK, projekt powstały z inicjatywy sześciu banków i cieszący się coraz większą popularnością. Postanowiłem go sprawdzić. . BLI...

Jeszcze do niedawna mieliśmy w Polsce spory problem z płatnościami mobilnymi. Na rynku istniała luka ze względu na brak jednolitego i uniwersalnego systemu. Dziś mamy BLIK, projekt powstały z inicjatywy sześciu banków i cieszący się coraz większą popularnością. Postanowiłem go sprawdzić.

.

BLIK jest usługą płatności mobilnych powstałą w wyniku współpracy sześciu działających w naszym kraju banków: Alior Banku, Banku Millenium, Banku Zachodniego WBK, ING Baku Śląskiego, mBanku oraz PKO Banku Polskiego. Ich klienci otrzymują dostęp do specjalnego modułu w aplikacjach mobilnych instalowanych na smartfonach, dzięki czemu mogą błyskawicznie realizować płatności i wypłacać pieniądze z bankomatów bez potrzeby używania tradycyjnych kart debetowych lub kredytowych. Zresztą prawdopodobnie nie trzeba Wam go przedstawiać, bo BLIK pojawiał się na naszych łamach już niejednokrotnie.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

W całej Polsce wypłacanie pieniędzy za pomocą BLIKA obsługuje już 11,5 tys. bankomatów. Nie tak dawno informowaliśmy na Antywebie, że dołączyła do nich cała sieć Euronet. W przyszłości prawdopodobnie pojawią się kolejne.

.

.

 


Tekst powstał we współpracy z firmą Polski Standard Płatności

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu