Płatności i bankowość

PayPal.Me – ekspresowe płatności P2P od PayPal dostępne w Polsce

Grzegorz Ułan
PayPal.Me – ekspresowe płatności P2P od PayPal dostępne w Polsce
32

Na rynku mamy już sporo rozwiązań, które ułatwiają i upraszczają płatności online. Wspomnę tylko o iKO, PayU czy ostatnio Blik. Możemy już przesyłać pieniądze nawet na numer telefonu. Dziś dostaliśmy informacje o uruchomieniu nowego sposobu autorstwa PayPal o nazwie PayPal.Me. Po szybkim sprawdze...

Na rynku mamy już sporo rozwiązań, które ułatwiają i upraszczają płatności online. Wspomnę tylko o iKO, PayU czy ostatnio Blik. Możemy już przesyłać pieniądze nawet na numer telefonu. Dziś dostaliśmy informacje o uruchomieniu nowego sposobu autorstwa PayPal o nazwie PayPal.Me.

Po szybkim sprawdzeniu wydaje mi się, że to jest chyba najbardziej wygodny i szybki sposób, dedykowany małym kwotom, zwracanym przy okazji organizacji jakiś imprez czy wspólnych wypadów wśród znajomych. Jeśli mamy już konto na PayPal, wystarczy wygenerować swój własny link na stronie https://www.paypal.me/grab, który następnie możemy przesłać właściwym osobom SMS-em, emailem bądź na komunikatorze.

Tu jeszcze możemy zmienić swój link na bardziej unikalny, a po zatwierdzeniu będziemy mieli gotowy odnośnik w postaci paypal.me/naszanazwa.

Tak będzie wyglądała nasza podstrona do płatności P2P z aktywnym polem do wpisania kwoty, dodatkowo przy wysyłce linku możemy określić kwotę w postaci: https://www.paypal.me/naszanazwa/33.

W rezultacie naszym znajomym wyświetli się już gotowa kwota do przelewu. Oczywiście do wszystkiego wymagane jest konto PayPal, jeśli nie posiadamy go, po kliknięciu w kontynuuj będziemy mogli szybko takowe założyć.

A oto, co o najnowszym rozwiązaniu mówi nam Damien Perillat, Dyrektor Zarządzający PayPal CEE:

Gotówka to dziś symbol dwudziestego wieku.

Korzystanie z PayPal.Me umożliwia darmowe, prostsze i w pełni spersonalizowane zwracanie pieniędzy pomiędzy przyjaciółmi i rodziną – bez niepotrzebnej niezręczności. Myślę, że dzięki “mobile movers” (technologicznym trendsetterom), P2P, zdominuje przyszłość płatności, zarówno mobilnych, jak i transgranicznych.

PayPal.Me od dziś dostępny jest jednocześnie dla użytkowników na 18 rynkach. Myślę, że to ciekawa opcja do szybkich płatności, która nie wymaga zapamiętywania adresów email czy numerów telefonów, kont czy kart kredytowych, a do tego wygodna i niekrępująca. Jeśli nie widzicie aktualnie potrzeby skorzystania z tej opcji, warto przynajmniej zarezerwować sobie indywidualny i unikalny adres, być może w przyszłości się przyda w najmniej spodziewanym momencie:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu