E-commerce

Na to czekałem! Przesyłki zamawiane na AliExpress trafią prosto do Paczkomatów InPostu!

Grzegorz Ułan
Na to czekałem! Przesyłki zamawiane na AliExpress trafią prosto do Paczkomatów InPostu!
54

Rozpływam się w zachwytach ostatnio nad informacjami płynącymi do nas, a związanymi z InPostem, ale jak tu się nie cieszyć z zapowiedzianej wcześniej obniżki cen za przesyłki czy wprowadzeniu w aplikacji InPostu opcji zdalnego otwierania skrytek w Paczkomatach. Do tych informacji dopisujemy teraz kolejną - już niedługo przesyłki zamawiane na AliExpress będziecie mogli skierować bezpośrednio do Paczkomatów.

Wczoraj wieczorem na stronach Pulsu Biznesu pojawiła się fantastyczna informacja, do których serwis dotarł dzięki swoim źródłom - InPost porozumiał się z Alibabą, właścicielem sklepu internetowego AliExpress w sprawie dostarczanie zamówionych paczek na tej platformie bezpośrednio do Paczkomatów.

Rewelacji tych nie potwierdza jeszcze oficjalnie InPost, ale źródło Pulsu Biznesu donosi, że usługa ma być udostępniona w najbliższych dniach. Co to dokładnie oznacza? Otóż, tak jak teraz zamawiacie przesyłki w polskich sklepach internetowych z dostawą do Paczkomatów, tak niedługo przy zamawianiu ich AliExpress będziecie mogli zamówić podobną opcję dostawy.

Będzie można na niej zamawiać przesyłki do paczkomatów tak jak w polskich sklepach internetowych, dodatkowo wszystkie przesyłki będą rejestrowane, więc klienci będą mogli śledzić ich drogę z Chin do paczkomatu.

W ten sposób InPost przejmie bezpośrednio na siebie część z rynku dostaw z Chin (aktualnie 30% wszystkich zagranicznych dostaw), obsługiwanego do tej pory wyłącznie przez Pocztę Polską i firmy kurierskie.

Ruch ten z pewnością jeszcze bardziej spopularyzuje zakupy na tej chińskiej platformie przez Polaków, która już jest najbardziej rozpoznawalna wśród rodaków spośród wszystkich zagranicznych sklepów, w których dokonujemy zakupów. Mam tylko nadzieję, że te 5 tysięcy Paczkomatów, da radę z obsługą zwiększonego ruchu, zwłaszcza teraz w tym gorącym przedświątecznym okresie zakupowym.

Źródło: Puls Biznesu.

Aktualizacja

To już pewne, Rafał Brzoska potwierdził na swoim profilu na Twitterze powyższe doniesienia:

Paczkomaty InPost będą dostępne dla kupujących na platformie Aliexpress - przesyłki z Chin trafią do maszyn znacznie szybciej niż tradycyjną pocztą. Dostawa do Paczkomatów będzie za darmo przy zakupie powyżej 5 dolarów! Well done Inpost Team!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu