E-commerce

Polskie Szopi.pl sprzedane włoskiemu Supermercato24

Kamil Pieczonka
15

Polski startup Szopi.pl, który z powodzeniem działa już od kilku dobrych lat i zebrał kilka rund finansowania został przejęty przez włoską grupę Supermercato24, która zajmuje się dokładnie tym samym, ale na rynku włoskim. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Supermercato24 przejmuje Szopi.pl

Szopi.pl nie rozwija się może tak dynamicznie jak amerykańskie "jednorożce", ale sukcesywnie powiększa swój zasięg i obecnie jest dostępne dla klientów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Spółka zebrała po drodze kilka nagród oraz otrzymała finansowanie w łącznej kwocie 1,7 mln euro. Teraz będzie mogła jednak rozwijać się jeszcze szybciej dzięki przejęciu przez podobny podmiot wywodzący się z Włoch. Supermercato24 mieni się największym dostawcą tego typu usług na tamtejszym rynku i działa w 31 miastach. Nikt nie ukrywa, że przejęcie Szopi.pl pozwoli przyśpieszyć ekspansję na polskim rynku. Dla porównania Supermercato24 w 2018 roku dostało od inwestorów aż 13 mln euro na rozwój swojej działalności i wygląda na to, że te pieniądze zaczynają teraz przynosić efekty.

Szopi.pl do tej pory w Polsce zrealizowało ponad 100 000 zamówień. Usługa umożliwia robienie zakupów w swoim ulubionym sklepie, wliczając w to takie markety jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan czy Carrefour. Za pośrednictwem strony internetowej podajemy swój adres, wybieramy pobliski sklep i dodajemy produkty do wirtualnego koszyka. Po wybraniu wszystkich interesujących nas rzeczy składamy i opłacamy zamówienie, a zakupy trafią do nas w ciągu 2 godzin. Bez konieczności wychodzenia z domu i dokładnie z tym czego potrzebowaliśmy.

Tak jak wspominałem kwoty transakcji nie ujawniono, założyciele Szopi.pl pozostaną w strukturach spółki i będą odpowiedzialni za dalszy rozwój usługi. Życzymy im powodzenia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu