Samsung

Przeglądarka w smartfonach Samsunga będzie blokowała reklamy [prasówka]

47

Najnowsza wersja przeglądarki internetowej wbudowanej w smartfony Samsunga została wyposażona w mechanizm pozwalający na blokowanie reklam. Czy za koreańską firmą pójdą kolejni?

Blokada reklam w Samsungach

Nowa wersja przeglądarki internetowej została udostępniona jako aktualizacja OTA smartfonom Samsunga pracującym pod kontrolą Androida 5.0 lub nowszego. Główną nowością jest wbudowane API, które pozwala zewnętrznym deweloperom na pisanie rozszerzeń i aplikacji blokujących wybrane treści na stronach - w tym reklamy. Samsung jest kolejną firmą po Apple, która zdecydowała się na taki ruch. W Safari w iOS 9 również zastosowano dające analogiczne możliwości API. Z danych widocznych w Google Play wynika, że przeglądarka Samsunga zanotowała dotąd już ponad 50 mln instalacji. Nowe API nie działa z Google Chrome, który jest również preinstalowany na smartfonach z Androidem.

Pierwszy rozszerzeniem działającym z przeglądarką Samsunga jest Adblock Fast. Program jest bezpłatny i udostępniany na zasadach open source.

Premiera Galaxy S7 już 21 lutego

W sobotę Paweł pisał o renderach przedstawiających nowe smartfony Galaxy S7. Teraz znamy już oficjalną datę premiery obu urządzeń.  Do mediów trafiają już zaproszenia na konferencję, podczas której zostaną one pokazane. Ponadto producent udostępnił w sieci teaser zapowiadający imprezę. Zgodnie z przewidywaniami odbędzie się ona w Barcelonie, tuż przed targami MWC 2016. Warto dodać, że tego samego dnia swoje premiery mają też LG oraz Huawei.

iTunes Radio tylko z Apple Music


iTunes Radio powstało w 2013 i było usługą bezpłatną, w ramach której użytkownicy mogli słuchać muzyki przerywanej treściami reklamowymi. Apple zdecydowało się zrezygnować z tej opcji. Od teraz jedyną możliwością skorzystania z serwisu jest opłacanie abonamentu Apple Music. Nie jest to oczywiście żadna tragedia, bo na rynku istnieje masa alternatyw. Analogiczną możliwość oferuje chociażby konkurencyjne Spotify.

Quantum Break też na PC

Sugerują to oceny brazylijskiej organizacji zajmującej się przyznawaniem grom kategorii wiekowych. Z jej raportu wynika, że Quantum Break było sprawdzane w dwóch wersjach: zarówno na XOne jak i na PC. Kwestię tę szybko naprawiono, usuwając wersję PC. My natomiast możemy się jedynie domyślać, czy najnowsza, świetnie zapowiadająca się produkcja studia Remedy będzie tylko czasowo exclusive'm na XOne i z czasem wejdzie na pecety czy też nie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu