Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Samsung

Nadchodzi szereg aktualizacji dla smartfonów Samsunga [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
40

Początek roku przyniesie szereg aktualizacji urządzeniom z logo Samsunga. Firma jeszcze w tym miesiącu ma wydać poprawki bezpieczeństwa dla swoich flagowych modeli, a w lutym pierwsze smartfony otrzymają Androida Marshmallow.

Samsunga aktualizacje

Pod koniec ubiegłego roku Samsung obiecał wprowadzenie comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Teraz wywiązuje się z tych zobowiązań. Aktualizacja ma wyeliminować w urządzeniach błędy związane zarówno z Androidem, jak i wprowadzić szereg usprawnień związanych z działaniem poszczególnych modeli. Nie wyjawiono, które urządzenia otrzymają poprawki, podając jedynie, że będą to główne flagowe modele.

Tymczasem inne przecieki wskazują, że już w lutym ruszy proces aktualizacji do Androida Marshmallow. Samsung sprawdza wersję 6.0.1 w ramach zamkniętych betatestów na modelach SGS6 oraz SGS6 Edge. Kilka dni temu "przypadkowo" wypuszczono ją na Galaxy Note'a 5 oraz Galaxy S5 we Francji. Podobna sytuacja miała miejsce kilka tygodni wcześniej. Nieoficjalne informacje wskazują, że proces aktualizacji ruszy już w lutym.

Reorganizacja w Sony

Sony dokonuje reorganizacji w swoich strukturach. Do życia zostaje powołana spółka Sony Interactive Entertainment LLC. Powstała ona z połączenia dwóch innych działów: Sony Computer Entertainment (konsola PlayStation, jej hardware oraz software i gry) oraz Sony Network Entertainment (usługi typu PlayStation Store). CEO nowopowstałego tworu zostaje Andrew House.

Amazon chce mocniejszej współpracy z producentami

Amazon nie ma szczęścia do rynku smartfonów - Fire Phone nie sprzedawał się zbyt dobrze i okazał w rezultacie wielką klapą. Firma nie zamierza jednak odpuszczać. Jak donosi The Information, przed wypuszczeniem kolejnej generacji swojego smartfona Amazon chce nawiązać ścisłą współpracę z producentami. Miałoby to pozwolić na znacznie głębszą niż dotychczas integrację usług i software'u ze sprzętem. Co z tego wyniknie? Tego jeszcze nie wiemy.

Aplikacje Samsunga na iOS

Jeszcze kilka słów o Samsungu na sam koniec. Jak informuje serwis Sammobile, Koreańczycy chcieliby przenieść wszystkie swoje autorskie aplikacje na iOS. Już od jakiegoś czasu mówi się o kompatybilności zegarka Gear S2, ale na tym firma nie poprzestanie. W planach są też porty klientów opaski Gear Fit, monitora aktywności fizycznej S Health, a także Remote Control czy Family Square. Samsung pracuje też podobno nad nowym wydaniem Smart Camera z odświeżonym interfejsem - również w wersji na iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: