Gry

gRAPORT - dziewięć newsów o grach, które musisz przeczytać (12.06.2014)

Paweł Kozierkiewicz
gRAPORT - dziewięć newsów o grach, które musisz przeczytać (12.06.2014)
1

Targi E3 w Los Angeles trwają w najlepsze. Cała branża gier żyje tym, co pokazywane jest w Convention Centre, a w nasze ręce wpada mnóstwo zwiastunów, wideo z rozgrywek i różnych informacji o nadchodzących tytułach.  Geralt zabiera nas na wycieczkę po Novigradzie http://youtu.be/sufwxU_Uaz4 Bez...

Targi E3 w Los Angeles trwają w najlepsze. Cała branża gier żyje tym, co pokazywane jest w Convention Centre, a w nasze ręce wpada mnóstwo zwiastunów, wideo z rozgrywek i różnych informacji o nadchodzących tytułach.

 Geralt zabiera nas na wycieczkę po Novigradzie

Bez wątpienia Wiedźmin 3 jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów. Demo zaprezentowane podczas konferencji Microsoftu zrobiło na wszystkich bardzo duże wrażenie. Teraz mamy okazję zobaczyć inny fragment rozgrywki, znacznie spokojniejszy. Geralt z głową upolowanego gryfa dociera do Novigradu. Materiał wideo pozwala nam zobaczyć to miasto portowe w pełnej krasie. W oczy rzuca się przeogromna liczba detali i zróżnicowanie poszczególnych dzielnic. Spokojnie można się pokusić o stwierdzenie, że jest to jedna z najładniejszych gier pokazywanych podczas E3.

Forza Horizon 2 poraża grafiką…

I nie tylko nią. Na powyższym materiale wideo możemy zobaczyć przykładowy przejazd Nissanem GT-R. W sumie trudno się zdecydować od czego zacząć. Trasy mają być na wpół otwarte. Oznacza to, że nie musimy się kurczowo trzymać wytyczonej ścieżki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściąć zakręt i po kawałku bezdroży wywalczyć sobie lepszą pozycję. W trakcie wyścigu obserwujemy też zmienne warunki pogodowe, które mają wpływ na prowadzenie samochodu. Sztuczna inteligencja przeciwników bazuje na stylu jazdy innych graczy – każdy jeżdżący w Forza Horizon 2 ma własnego „Drivatara”, czyli wirtualne alter ego. Gra zbiera dane dotyczące sposobu prowadzenia samochodu oraz zachowania na drodze. Później te dane wysyłane są na serwer i udostępniane innym graczom w postaci przeciwników, z którymi mają się mierzyć na drodze.

Nie można nie wspomnieć o przepięknej oprawie graficznej. W Forza Horizon 2 naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić pod tym względem. Szczegółowe odwzorowanie otaczającego nas świata nie ustępuje w niczym modelom samochodów. Widać też przywiązanie do detali. Kiedy kamera pokazuje ujęcie z wnętrza auta widać na przedniej szybie odbicie rąk kierowcy. Jedyne co zastanawia to kwestia ruchu ulicznego. Czy znów będziemy mieć do czynienia z „drewnianymi” kierowcami, którzy jadą z tą samą prędkością i robią za przeszkadzajki na trasie?

Na koniec jeszcze jedna informacja o liczbie dostępnych samochodów. W grze na start ma się pojawić ponad 200 modeli aut, przy czym z całą pewnością ich liczba zostanie zwiększona poprzez DLC.

Project CARS zadebiutuje w listopadzie

Jeśli pragniecie bardziej realistycznego podejścia do gier samochodowych, to Project CARS wydaje się grą dla Was. Tytuł opracowywany jest przez Slighty Mad Studios, firmę która ma na koncie choćby SHIFT 2 Unleashed. Gra zaoferuje szeroki wybór klas sportowych – od kartingu, przez wyścigi samochodów turystycznych, na Formule 1 skończywszy. Od strony wizualnej nie ma się do czego przyczepić. Warto zwrócić uwagę na pracę zawieszenia pokazaną w zwiastunie. To może być najszybsza końcówka tego roku w historii gier wideo.

Zobacz fragmenty rozgrywki w DriveClub

To już ostatni temat samochodowy w tym wydaniu gRAPORTu, obiecuję. DriveClub miał być tytułem startowym na Playstation 4, jednak ze względu na słabą jakość wykonania został odesłany do poprawki. Teraz już wiadomo, że gra zadebiutuje 8 października. Twórcy pochwalili się, że wprowadzili do rozgrywek dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, które mają mieć wpływ na zachowanie samochodu na trasie. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku nie było o tym mowy. Patrząc na wideo z rozgrywki DriveClub nie prezentuje się tak dobrze jak Forza Horizon 2. Nie zrozumcie mnie źle – to cały czas bardzo ładna produkcja. Brakuje jej jednak na tym etapie tych drobnostek, które powodują opad szczęki przy podziwianiu „samochodówki” od Microsoftu. Nie zauważyłem na przykład efektu brudzenia się karoserii w trakcie jazdy. Niby ma to drugorzędne znaczenie, gdyż najważniejszy jest model jazdy, ale z takich detali składa się jednak całość wrażeń, jakie wynosimy z gry.

League of Legends 2 nigdy nie powstanie

Takie jest oficjalne stanowisko Riot Games. Gra ma regularnie dostawać łatki oraz aktualizacje. W przyszłości można spodziewać się usprawnień strony graficznej produkcji, jednak firma nie zamierza produkować sequela.

Homefront: The Revolution – 11 minut stawiania oporu

Po upadku THQ, marki tego wydawcy trafiły w ręce różnych deweloperów. CryTek, znany choćby z pierwszego Far Cry’a, czy Crisisa zainwestował w Homefronta. Pierwsza odsłona gry opowiadała o inwazji wojsk Korei Północnej na Stany Zjednoczone. Gra przeszła bez większego echa, pomimo dość ciekawej historii i raczej porządnego (acz nie rzucającego na kolana) wykonania. CryTek postanowił stworzyć drugą odsłonę tego tytułu opowiadającą o ruchu oporu, który narodził się, aby walczyć z koreańskim oprawcą.

Gra ma dość otwartą strukturę. Twórcy zarzekają się, że każde zadanie można wykonać na kilka różnych sposobów. Duży nacisk położono też na szukanie przydatnych przedmiotów i tworzenie z nich broni służących walce z ciemiężcą.

Homefront: The Revolution działa na najnowszej wersji Cry Engine.

Odkrywając nowy świat w Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

Duchowy spadkobierca Alpha Centauri zabiera cywilizację ludzi do zupełnie nowego świata. Po tajemniczym wydarzeniu zwanym „Wielką pomyłką”, ludzkość musi szukać dla siebie nowego domu. Kolonizatorzy wyruszają w nieznane, aby osiedlić się na nowym globie. My, jako liderzy wyprawy, musimy osiedlić się na nieprzyjaznej planecie i stworzyć warunki zdatne do dalszej egzystencji.

Civilization: Beyond Earth bazuje na mechanice znanej z piątej odsłony cyklu. Interfejs pozostał prawie niezmieniony, jednak wiele innych elementów przeszło gruntowne przemodelowanie. Oglądając materiał wideo można zobaczyć zupełnie nowe drzewko technologii. Teraz przypomina ono bardziej pajęczą sieć. Na kolonizatorów czeka wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich jest nieprzyjazna obca fauna, z którą nie potrafimy nawiązać kontaktu. Z czasem na planecie pojawiają się też inni wysłannicy z Ziemi. Wydarzenia z przeszłości często jednak nie pozwolą na łatwe zawiązanie sojuszów. Prędzej czy później ziemianie zaczną robić to, co potrafią najlepiej – eksterminować się nawzajem. Civilization: Beyond Earth wygląda na bardzo twórcze rozwinięcie serii, z którą mamy do czynienia już od 1991 roku. Zapowiada się kolejny syndrom „jeszcze jednej tury”.

Alien Isolation – najstraszniejsza gra targów E3?

Wiele wskazuje na to, że w końcu po latach doczekamy się porządnej gry z Obcym w roli głównej. W serwisie Gamespot pojawiła się rozmowa z jednym z twórców gry oraz obszerne fragmenty rozgrywki. Trzeba przyznać, że klimat filmów (zwłaszcza Ósmego pasażera Nostromo) został oddany bardzo dobrze – atmosfera zagrożenia wręcz wylewa się z ekranu, projekty wnętrz i urządzeń n nawiązują do stylistyki science-fiction końca lat siedemdziesiątych, a jeden xenomorph jest wystarczającym zagrożeniem dla córki Elen Ripley, która wyruszyła na poszukiwanie swojej matki. Osobiście, z całą pewnością w tę grę nie zagram. Mam za słabe nerwy.

W Far Cry 4 słonie grają na cheatach

Ubisoft zdecydował, że w nadchodzącym Far Cry 4 słonie będą nieśmiertelne. Ma to związek z tym, że jest to wymierający gatunek. Prawdopodobnie firma obawia się awantury ze strony organizacji chroniących praw zwierząt. Cóż, trochę to zalatuje absurdem, ponieważ mamy do czynienia z grą, produkcją czysto wirtualną. Podczas tworzenia FC4 raczej żaden prawdziwy słoń nie mógłby ucierpieć. Czy twórcy obawiali się, że po wypuszczeniu ich tytułu do sprzedaży, tysiące graczy zaczęłoby wybierać się na polowania na słonie? Trudna to do zrozumienia logika biorąc pod uwagę fakt, że prawdopodobnie podczas całej rozgrywki wybijemy tylu „ludzi” ile zamieszkują duże miasta powiatowe.

Promocje i wyprzedaże

Wyprzedaż gier na Steamie ruszy pod koniec miesiąca – to tylko plotka, ale ponoć Valve chce uruchomić promocję 19 czerwca.

Wyprzedaż gier Rockstara na Steamie – taniej do zgarnięcie m.in. L.A. Noire, Grand Theft Auto IV, Max Payne 3.

Rogue Legacy taniej na Steamie – jeszcze przez kilka godzin można upolować tego ciekawego „rogala” taniej o 66 procent.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu