Google

Przedpremierowe filmy w Google Play, nowy CyanogenMod i Orange z 1 Gb/s

Tomasz Popielarczyk
Przedpremierowe filmy w Google Play, nowy CyanogenMod i Orange z 1 Gb/s
8

Google wprowadza do sklepu Play ciekawą funkcję, w ramach której możliwe będzie zamawianie filmów wideo jeszcze przed ich premierą. Pojawiły się również pierwsze oficjalne informacje o inteligentnym zegarku HTC. Twórcy CyanogenModa zaprezentowali natomiast wersję Snapshot M11. Co jeszcze działo się...

Google wprowadza do sklepu Play ciekawą funkcję, w ramach której możliwe będzie zamawianie filmów wideo jeszcze przed ich premierą. Pojawiły się również pierwsze oficjalne informacje o inteligentnym zegarku HTC. Twórcy CyanogenModa zaprezentowali natomiast wersję Snapshot M11. Co jeszcze działo się w branży pod Waszą nieobecność?

Przedpremierowe zamawianie filmów w sklepie Play

Google wprowadził możliwość rezerwowania wybranych filmów w Google Play jeszcze przed ich oficjalnym debiutem. Dotąd sklep Google'a był jedynym w czołówce, który nie dawał użytkownikom takiej możliwości. Na początek uruchamia ją w USA, ale z czasem ma również zadebiutować w innych krajach, Czy kiedyś doczekamy się, że filmy w dystrybucji cyfrowej będą debiutowały równocześnie z premierami kinowymi? Wiadomo, że uparcie dąży do tego Netflix. Wytwórniom jednak mogłoby takie rozwiązanie być mocno nie na rękę.

Smartwatch HTC w 2015 r.

HTC dotąd nie potwierdzało oficjalnie swoich aspiracji do walki w segmencie wearables. Okazuje się jednak, że takowe istnieją, ale producent nie ziści swoich planów wcześniej niż w 2015 roku. Pierwotne plany zakładały premierę w sierpniu br. Jednak ostatecznie ustąpiły one innym projektom. HTC przyznaje, że chce mieć pewność, że zegarek tej marki będzie mocnym punktem na rynku - stąd opóźnienia.

CyanogenMod 11 Snapshot M11

Kolejny miesiąc i kolejne wydanie Snapshot CyanogenModa. Projekt zyskał na rozgłosie po tym, jak odrzucono propozycję przejęcia przez Google. Jednak twórcy raczej nie skupiają się na spijaniu śmietanki, tylko robią swoje i wydają, zgodnie z planem, kolejną wersję. Jest ona wyraźnie stabilniejsza niż nightly. Lista zmian prezentuje się następująco:

* New Devices: Galaxy S4 Active (jactivelte), Galaxy S4 SK I-9506 (ks01lte), Galaxy S5 GSM (klte), Galaxy Tab 10.1 (picassowifi), Galaxy Player 4.0 (ypg1)
* Re-introduce Samsung Galaxy Relay 4G (apexqtmo) support
* Fix signal strength showing ’2147483647′ on certain devices
* Frameworks & Core Apps: CAF and other upstream updates
* Lockscreen: Do not play sounds while a phone call is active & MSIM updates
* Frameworks: Add base & MSIM APIs for SEEK (Secure Element Evaluation Kit) support
* Frameworks: Fix volume button changing two ‘steps’ per click
* Frameworks: Add ‘Screen Off’ action for double-tap/long-press configuration options
* Show devices connected to your WiFi (tethering) Hotspot
* Fix bug related to ‘switch to last app’ action while in Recents view
* Fix Navigation Bar arrow keys in RTL locales
* Translations updates from CyanogenMod CrowdIn team
* Adjustments to ‘Glove Mode’ (High Touch Sensitivity)
* APN Updates for various regions
* Camera: Add support for all available Slow Shutter speeds (hardware dependent); Improve shutter button
* Dialer/InCallUI: Fix smartcover always showing answer fragment
* LG G2: Address GPS and NFC issues
* Base support for HTC Desire 816 & HTC One Mini 2 (pending nightlies)
* Various security updates
* General bug fixes

Wiadomości i Pogoda od Google dla iOS

Towarzysząca Androidowi niemalże od początku aplikacja Wiadomości i Pogoda trafiła na... iOS. Ten niespodziewany krok poprzedziła solidna aktualizacja programu, która miała miejsce kilka tygodni temu. Teraz Google najwyraźniej chce zachęcić nowych użytkowników do tego, aby czytali artykuły z Google News i wspierali się pogodynką kalifornijskiej firmy. Sęk w tym, że w AppStore jest już masa tego typu rozwiązań i programowi będzie trudno się przebić.

Orange gotowe na 1 Gb/s

Na blogu Orange pojawiła się informacja o gotowości na zaoferowanie klientom łącz o prędkości 1 Gb/s. Przy czym nie będzie to wymagało w większości przypadków wymiany urządzenia u klienta, a jedynie dodatkową konfigurację. W przyszłości z takich ofert mają się cieszyć posiadacze m.in. modemów Livebox 3.0. Nową prędkość można sprawdzić w Ogrodach Innowacji, w Miasteczku Orange w Warszawie

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu