Mobile

Project Tango wreszcie dla wszystkich. Lenovo zapowiada niesamowity phablet [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Project Tango wreszcie dla wszystkich. Lenovo zapowiada niesamowity phablet [prasówka]
11

O Project Tango ostatnio nie mówiło się zbyt wiele. A tymczasem na targach CES firma Lenovo zapowiedziała pierwszy konsumencki sprzęt wykorzystujący tę technologię. Na co zwykłemu użytkownikowi mapowanie 3D w telefonie? Project Tango w phablecie Lenovo Dotąd Project Tango był dedykowany wyłącz...

O Project Tango ostatnio nie mówiło się zbyt wiele. A tymczasem na targach CES firma Lenovo zapowiedziała pierwszy konsumencki sprzęt wykorzystujący tę technologię. Na co zwykłemu użytkownikowi mapowanie 3D w telefonie?

Project Tango w phablecie Lenovo

Dotąd Project Tango był dedykowany wyłącznie deweloperom. Teraz Lenovo zapowiada rozwiązanie dedykowane zwykłym użytkownikom. Phablet ma wejść na rynek tego lata. Będzie wyposażony w ekran o przekątnej poniżej 6,5 cala. Lenovo zastosuje tutaj te same kamerki, które były obecne w deweloperskim tablecie Project Tango. Przystosowano je jedynie do pracy w pionie. z Tyłu mamy zatem matrycę 4 Mpix i szerokokątny obiektyw obejmujący aż 180 stopni. Z przodu - 120 stopni. Sam phablet nie został niestety pokazany na żywo. Jego cena w dniu premiery ma wynieść ok. 500 dol.

Do czego będzie to potrzebne zwykłym użytkownikom? Deweloperzy już pracują nad aplikacjami z kategorii VR oraz grami wykorzystującymi mapowanie 3D. Prawdopodobnie to tutaj uda się uwolnić najwięcej potencjału. Póki co Project Tango jest bowiem dość specyficzną technologią. Warto wspomnieć również o deweloperskim phablecie od Intela, którego przedsprzedaż właśnie uruchomiono. Na stronie producenta możemy złożyć zamówienie w gadżet ze zintegrowaną kamerką Real Sense (8 Mpix + 2 Mpix). Napędza go procesor Intel Atom x7-Z8700 z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,6 - 2,4 GHz, 2 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Ekran ma natomiast przekątną 6 cali i rozdzielczość 2560 x 1440 px. Cenę ustalono na 399 dol.

Nowy zwiastun Unravel

Niesamowita platformówka od EA ma swój nowy trailer. Gra zapowiada się znakomicie i budzi zaskakująco dużo emocji jak na tytuł, który nie należy do kategorii. Nowe wideo skupia się na postaci głównego bohatera. Jeżeli czekacie na Unravel z wypiekami na twarzy - zdecydowanie warto obejrzeć. Premiera gry na XOne, PS4 i PC została zaplanowana na 9 lutego.

Huawei Mate 8 niezwykle popularny

Huawei Mate 8 ma podobno sprzedawać się rewelacyjnie. Huawei chwali się, że wystarczyło zaledwie kilka dni, aby wygenerować sprzedaż na poziomie 1 mln egzemplarzy. A to nie koniec - dynamika ma się utrzymywać na wysokim poziomie, co oznacza, że jeszcze usłyszymy o innych sukcesach tego urządzenia. Przypomnijmy, że Mate 8 miał swoją premierę w Chinach pod koniec ubiegłego roku. Do USA i na inne czołowe rynki trafia jednak dopiero teraz  - kilka dni temu na konferencji podczas CES został oficjalnie zaprezentowany. Coś czuję, że to będzie dobry rok dla Huawei.

Cyanogen OS z reklamami Microsoftu

Najnowsza wersja Cyanogen OS, komercyjnej odmiany CyanogenModa, zaskoczyła użytkowników reklamami Microsoftu. Pojawiają się one w panelach wyświetlających aplikacje, za pomocą których chcemy uruchomić dany link. Nad listą programów mamy rekomendowany program MS, który moglibyśmy pobrać ze sklepu Google Play... Cyanogen OS 12.1.1 jest pierwszym wydaniem zintegrowanym z asystentką głosową Cortana. Najwyraźniej nie jest to jedyna nowość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileLenovoproject tango