Huawei

Producent etui zdradza... wygląd Huawei P30 i Huawei P30 Pro

Kamil Świtalski
Producent etui zdradza... wygląd Huawei P30 i Huawei P30 Pro
3

Jeszcze oficjalnie nie usłyszeliśmy ani słowa o Huawei P30 i Huawei P30 Pro, a popularny producent akcesoriów już teraz sprzedaje obudowy i... zdradza wygląd urządzeń?

Wiosna coraz bliżej, 2019. nabiera tempa, a to może oznaczać tylko jedno — coraz więcej premier. Już niebawem uroczysta premiera smartfonów z rodziny Samsung Galaxy S10. Rodziny, bo przypominam że w tym roku Koreańczycy mieliby pokazać nie dwa warianty różniące się wielkością ekranu, a trzy — z czego najtańszy będzie korzystał z nieco innych rozwiązań, niż jego bracia (zobacz: Będzie drogi, ale wart swojej ceny. Wszystko o Samsung Galaxy S10). Ale kiedy emocje z tą premierą już opadną, w marcu Huawei ma oficjalnie zaprezentować swojego najnowsze flagowce — Huawei P30 oraz Huawei P30 Pro. Zeszłoroczne modele okazały się ogromnym sukcesem i jednymi z najlepszych słuchawek 2018. Oczekiwania związane z tym modelem są ogromne, a dotychczasowe informacje napływające do nas z różnych źródeł coraz bardziej zaostrzają apetyt (zobacz: Wszystko o Huawei P30 i P30 Pro. Znaczący krok naprzód). I mimo że od oficjalnej premiery urządzeń dzieli nas jeszcze co najmniej kilka tygodni, to wygląda na to że producent etui zdradził nam jak będzie wyglądał ten właśnie model.

Zobacz teżMedia i eksperci o aferze z Huawei. Kto ma rację w tym sporze?

Huawei P30 i Huawei P30 Pro: już teraz kup etui od Spigen

Spigen to renomowana firma zajmująca się sprzedażą akcesoriów do topowych modeli smartfonów. I mimo że Huawei nie zdążył jeszcze oficjalnie nic powiedzieć na temat modeli P30 i P30 Pro — to w ofercie firmy znalazło się w sumie pięć rozmaitych etui. Trzy dla P30 Pro i dwa dla P30. To nie tylko podgląd i tzw. "placeholder", ale kompletne designy, które już teraz można zamawiać. Rzecz jasna strona internetowa Spigen przy ich prezentacji nie korzysta ze zdjęć, a renderów. Jako że sprzedają już warte kilkadziesiąt dolarów etui to prawdopodobnie coś jest na rzeczy. No chyba, że po prostu zrobili je w ciemno — bazując wyłącznie na dostępnych w sieci przeciekach, ale to byłoby... dość głupie?

Zobacz też: Huawei już wkrótce pokaże smartfona ze składanym ekranem i 5G

Patrząc na te grafiki nie mogę odnieść wrażenia, że Spigen swój produkt stworzył właśnie w oparciu o nie — no chyba, że już te wcześniejsze były na tyle celne, że nie wypadało inaczej. Firma zadbała o wysokiej jakości prezentacje i bardzo ładne "opakowanie" (jakże dosłownie!) produktu — w komplecie wyglądają więc niezwykle profesjonalnie i wiarygodnie. Ale jeżeli widzieliście wcześniejsze rendery Huawei P30, to prawdopodobnie nie będziecie specjalnie zaskoczeni. To właściwie ten sam design i... te same kształty oraz rozwiązania. Potrójny (oraz poczwórny — w wersji Pro) aparat w tylnej części obudowy umiejscowione w pionie, "dziura" w przedniej części ekranu. Co ciekawe — etui od Spigen na dostępnych grafikach powielają informacje na temat wejścia mini-jack. O ile bowiem P30 Pro nie może się takowym poszczycić, to zgodnie z plotkami — Huawei P30 doczekał się takowego wejścia tuż obok portu ładowania. Jak będzie w praktyce — dowiemy się już wkrótce, oficjalna premiera smartfonów prawdopodobnie jeszcze w marcu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu