Wearables

Jedyna naprawdę potrzebna funkcja w smartwatchach to płatności. I Swatch to rozumie! [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
1

Swatch i VISA uczynią zwykłe zegarki niezwykłymi. Zamiast kupować drogiego inteligentnego zegarka będziemy mogli używać zwykłego do realizowania płatności mobilnych. A to dopiero początek. VISA i Swatch W wyniku współpracy obu firm będziemy mogli niedługo płacić przy użyciu zwykłych zegarków....

Swatch i VISA uczynią zwykłe zegarki niezwykłymi. Zamiast kupować drogiego inteligentnego zegarka będziemy mogli używać zwykłego do realizowania płatności mobilnych. A to dopiero początek.

VISA i Swatch

W wyniku współpracy obu firm będziemy mogli niedługo płacić przy użyciu zwykłych zegarków. Konkretnie mowa o serii Bellamy, w której paskach są już instalowane moduły NFC. Producent zapewnia, że nie wymagają one żadnego dodatkowego zasilania. Cena takiego zegarka to ok. 90 dol. Zegarki trafią na rynek w przyszłym roku.

Teraz Swatch nawiązuje współpracę z VISA, w rezultacie czego zaoferuje swoim klientom usługę płatności mobilnych. W pierwszej kolejności zadebiutuje ona w Chinach, Brazylii oraz Szwajcarii. Cały proces ma sprowadzać się jedynie do przyłożenia nadgarstka do terminala płatniczego.

Swatch nie jest pierwszym ani nie ostatnim producentem zwykłych zegarków angażującym się w tego typu rozwiązania. Czy to właściwy kierunek? Z jednej strony wielu klientów może właśnie tego oczekiwać. Z drugiej klasyczne zegarki mogą przez to stracić swój charakter i zyskać funkcje, których niekoniecznie potrzebuje zwykły odbiorca - i w rezultacie zdrożeć.

Super zegarek z Super Mario za super pieniądze

A skoro o zegarkach mowa, za 19 tys. możemy mieć takie cudo. Zegarek dla fanów Super Mario został zaprojektowany przez Romain Jerome. Ma to być ukoronowanie 30-lecia istnienia marki. Wnętrze utrzymano w pikselowatej stylistyce. Wnętrze imituje nieco środowisko 3D, a całość ma ciężki, industrialny charakter.

Amazon chce mieć telewizję

Amazon jest w trakcie rozmów z dostawcami telewizji. Firma chciałaby w ramach swojej usługi Prime zaoferować użytkownikom dostęp do produkowanych przez nich formatów, co umożliwiłoby skuteczniejszą rywalizację z Netfliksem. Donoszący o sprawie Bloomberg nie precyzuje, o jakich konkretnie dostawców chodzi. Jeżeli jednak Amazon dopnie swego, będzie to jedna z bardziej znaczących umów w tym segmencie.

Nowe gry we wstecznej kompatybilności na XOne

...co miesiąc. Microsoft ma każdego miesiąca ujawniać kolejną listę tytułów, które będą obsługiwane przez nową konsolę. MS nie podaje konkretnych dat, więc pozostaje czekać. Krążą pogłoski, że jedną z gier, które w pierwszej kolejności zostaną dodane jest oczekiwany przez graczy Red Dead Redemption.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

płatnościwearablesSwatch