Google

Co tam okulary. Przygotujcie się na... inteligentny monokl od Google

Jakub Szczęsny
Co tam okulary. Przygotujcie się na... inteligentny monokl od Google
7

Mamy smartwatche, smartbandy - w ogóle wszystko dzisiaj chce być smart. Ale jeszcze przed tym wszystkim Google zaskoczył inteligentnymi okularami. Jednak z Google Glass był jeden problem. Nieco wyprzedzały swoje czasy - pojawiły się nieco za wcześnie, no i umówmy się - były za drogie w stosunku do m...

Mamy smartwatche, smartbandy - w ogóle wszystko dzisiaj chce być smart. Ale jeszcze przed tym wszystkim Google zaskoczył inteligentnymi okularami. Jednak z Google Glass był jeden problem. Nieco wyprzedzały swoje czasy - pojawiły się nieco za wcześnie, no i umówmy się - były za drogie w stosunku do możliwości. No i wypada przyznać, że ludzie z tymi gadżetami na nosach wyglądali nieco komicznie.

Nie mniej komicznie będą wyglądać osoby noszące inteligentny monokl od Google. Tak, mowa o monoklu. Urząd Patentowy w Stanach Zjednoczonych przyjął właśnie wniosek od Google, w którym prawdopodobnie ujawnione zostały plany Google na najbliższe lata. I nie ma tu już do czynienia z konstrukcją, którą dobrze znamy z pierwszej wersji "Glassów" - elastyczną oprawkę zakładamy na jedno ucho, a przed oczyma mamy znany z pierwowzoru szklany wyświetlacz. Wygląda ciekawie.

Google w styczniu wstrzymało sprzedaż Google Glass celem "zrestartowania" projektu - jak widać prace nad tym już trwają i są całkiem intensywne. Otwarte jest jednak cały czas pytanie na temat tego, czy Google uda się na tyle zainteresować konsumentów tym projektem, że będziemy mogli mówić może nie o rewolucji w technologiach ubieralnych, ale o ważnym punkcie ewolucji. Zastanawia mnie również to, jakie będą zmiany w oprogramowaniu nowych Glassów, no i rzecz jasna to, czy nieco poprawiono nieprzyjemną przypadłość poprzednika. Takie sprzęty muszą działać na baterii nieco dłużej, by być naprawdę funkcjonalnymi. Patrząc na to, jak mają się obecnie technologie ubieralne mam co do tego pewne wątpliwości.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu