Wear OS

Zegarki z Androidem nie będą potrzebowały do działania telefonu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Zegarki z Androidem nie będą potrzebowały do działania telefonu [prasówka]
Reklama

Smartwatche pracujące pod kontrolą Androida Wear będą zdecydowanie bardziej autonomiczne. Google zapowiedział, że system niebawem doczeka się wsparcia...

Smartwatche pracujące pod kontrolą Androida Wear będą zdecydowanie bardziej autonomiczne. Google zapowiedział, że system niebawem doczeka się wsparcia dla łączności GSM. Biorąc pod uwagę inne zmiany w systemie, jest to naprawdę duża nowość.

Reklama

Android Wear na karty SIM


Jak możemy przeczytać na blogu Androida, zegarki napędzane tym systemem staną się o wiele bardziej samodzielne. Chodzi tutaj przede wszystkim o zaimplementowanie wsparcia dla łączności 3G/LTE. Zegarek po zerwaniu połączenia z telefonem lub siecią WiFi samodzielnie przełączy się na dane mobilne i będzie dalej oferował pełnię możliwości. Użytkownik uruchomi wówczas dowolną aplikację, skorzysta z Google Now i wyszukiwarki, a także będzie mógł wysyłać wiadomości tekstowe ("pisane głosem") i nawiązywać połączenia głosowe. Te ostatnie mają zyskać dzięki wsparciu dla głośników multimedialnych w zegarkach, które wprowadzi nowa wersja Androida Wear. Użytkownik nie będzie zatem potrzebował dodatkowych akcesoriów.

Pierwszym urządzeniem, które będzie potrafiło działać w ten sposób jest LG G Watch Urbane 2. generacji, który debiutuje właśnie w sieci AT&T, a wkrótce również w innych regionach.

Apple Pay i płatności P2P


Apple pracuje nad płatnościami P2P, co oznacza, że użytkownicy Apple Pay będą mogli przesyłać sobie wzajemnie niewielkie kwoty pieniężne. Jak informuje Wall Street Journal trwają właśnie rozmowy z bankami. Debiut nowej funkcji jest planowany na rok 2016. Szczegółów oczywiście ciągle nie znamy, ale można się spodziewać, że rozwiązanie to w pierwszej kolejności zostanie udostępnione na rynku amerykańskim.

Exynos 8 przed końcem roku


Jeszcze przed końcem bieżącego roku Samsung ma rozpocząć produkcję nowej generacji swoich SoC-ów. Exynos 8890 to 64-bitowy układ z ośmioma rdzeniami ARMv8 tworzony w litografii 14 nm FinFet. Co ciekawe, zastosowanie znajdą tutaj cztery rdzenie Cortex-A53 oraz cztery zupełnie nowe, autorskie konstrukcje Samsunga. Za renderowanie grafiki ma odpowiadać GPU ARM Mali-T880. Nowy chip ma być o 30 proc. mocniejszy, a także o 10 proc. bardziej efektywny energetycznie. Co więcej, ma to być pierwszy procesor Samsunga ze zintegrowanym modemem LTE pozwalającym na pobieranie danych z maksymalną prędkością 600 Mb/s.

Reklama

Firefox dla iOS


Mobilna wersja przeglądarki Firefox dla systemu iOS opuszcza stadium testów i oficjalnie debiutuje w AppStore. Program swoimi możliwościami jest bardzo zbliżony do odmiany przeznaczonej dla Androida. Znajdziemy tutaj inteligentną wyszukiwarkę z podpowiedziami oraz możliwością zmiany dostawcy usługi, wygodny mechanizm przełączania się między kartami, tryb Private Browsing, a także synchronizację danych za pośrednictwem Firefox Account. Program można pobrać ze sklepu Apple'a. Do działania wymagany jest iOS w wersji 8.2 lub nowszy

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama