Felietony

Problemu z baterią w smartphonie nie rozwiązuje ale pomaga

Grzegorz Marczak
Problemu z baterią w smartphonie nie rozwiązuje ale pomaga
36

Każdy użytkownik smartphna prędzej czy później doświadczy problemu z baterią, najbardziej odczuwalny jest on w momencie kiedy jesteśmy w trasie, w biegu od spotkania do spotkania czy też w podróży. Mimo iż zawsze staram się przed wyjściem mieć naładowany telefon to jednak i mnie kilka razy złapał pr...

Każdy użytkownik smartphna prędzej czy później doświadczy problemu z baterią, najbardziej odczuwalny jest on w momencie kiedy jesteśmy w trasie, w biegu od spotkania do spotkania czy też w podróży. Mimo iż zawsze staram się przed wyjściem mieć naładowany telefon to jednak i mnie kilka razy złapał problem pustej baterii w momencie kiedy potrzebowałem telefony. Nie wspominam już nawet o konferencjach gdzie korzystając z 3G, udostępnia się internet plus robi zdjęcia, kręci filmy i korzysta z serwisów społecznościowych. Bateria w takich przypadkach starcza maksymalnie na pół dnia.

Tak jak napisałem w tytule tego problemu rozwiązać się na dziś nie da ale można sobie jakość z tym radzić. Postanowiłem więc zakupić na własne potrzeby specjalne Etui z dodatkową baterią. Zbliża się akurat kilka konferencji i wyjazdów (InfoShare, Aulery, Next w berlinie) tak więc jest to idealny moment na sprawdzenie takiego rozwiązania w praktyce.

Mój wybór padł na Mophie Juice Pack Plus, który to jest kompatybilny zarówno z iPhone 4 jak i 4S. Od razu dodam, że opakowania tego typu do tanich nie należą, akurat ten model to cena ok 100 USD.

Główny parametr na który patrzyłem to pojemność baterii 2000 mAh, która według producenta powinna starczyć na pełne naładowanie naszego iPhona. Żywotność tych baterii określa się natomiast na 500 pełnych cykli.

No dobra to jak się z tego korzysta?
Sprawa jest dość prosta, ubieramy nasz telefon w nowe etui, wszystkie przyciski i gniazda są wyprowadzone na obudowę lub odsłonięte także nie musimy się martwić o dostęp do jakichkolwiek fizycznych elementów telefonu. Odpowiednie otwory zapewniają też dostęp do mikrofonu i głośników. Podczas testów nie zauważyłem, żadnego wpływu opakowania na jakość rozmów czy dźwięków.

Po wsadzeniu telefonu w nowe opakowanie możemy specjalnym przełącznikiem włączyć tryb ładowania (bardzo przydatne rozwiązanie bo niektóre z opakowań z baterią nie oferują takiej opcji), dzięki czemu nasz telefon jest ładowany z dodatkowej baterii etui. Na razie trudno powiedzieć mi coś o czasie i wydajności. Wczoraj mając ok 45% baterii włączyłem ładownie i po naładowaniu do pełna wskaźnik baterii w etui pokazał mi, że zużyłem połowę pojemności.

To co jeszcze jest ciekawe w tym opakowaniu to, złącze mikro USB przez które możemy ładować baterię i jednocześnie synchronizować dane z komputerem. Bardzo wygodne rozwiązanie bo nie trzeba rozbierać etui aby wgrać nową muzykę poprzez iTunes.

Na razie nie testowałem jeszcze w pełni, czasu ładowania dodatkowej baterii, jej pojemności czyli czy naprawdę jest w stanie przedłużyć dwukrotnie czas pracy telefonu itp. To wszystko sprawdzę niedługo w boju na konferencjach.

Poniżej znajdziecie kila zdjęć pokazujących jakie są konsekwencje korzystania z takich rozwiązań jak Mophie Juice Pack. Obudowa jest wprawdzie solidna ale upakowanie do niej baterii powoduje, że nasz telefon nabiera na wadze i grubości.

Złożone etui:

Rozłożone - górną część nasuwa się po wsadzeniu w dolą część telefonu. Zatrzask jest dość delikatny, pytanie czy przy częstym wyjmowaniu telefonu nie wyrobi się za bardzo?

Iphone 4 ubrany w opakowanie z baterią

Diody sygnalizujące pojemność baterii w etui - bardzo przydatna opcja:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu