Startups

PrioVR – poczuj się jak bohater gry

Tomasz Krela
PrioVR – poczuj się jak bohater gry
3

Gry wideo, zarówno obecne na komputerach PC, jak i konsolach, od zawsze przenosiły nas do świata, którego raczej nigdy nie posmakujemy. Mało kto stanie się gwiazdą piłki nożnej, kierowcą F1, a tym bardziej samurajem lub antyterrorystą. Czasami ma to swoje dobre strony. Jednak dzięki kostiumowi PrioV...

Gry wideo, zarówno obecne na komputerach PC, jak i konsolach, od zawsze przenosiły nas do świata, którego raczej nigdy nie posmakujemy. Mało kto stanie się gwiazdą piłki nożnej, kierowcą F1, a tym bardziej samurajem lub antyterrorystą. Czasami ma to swoje dobre strony. Jednak dzięki kostiumowi PrioVR będziemy mogli poczuć się dosłownie jak bohater gry, toczonej na ekranie.

Czujnik Kinect, stworzony do konsoli Xbox, podniósł wiele osób z kanapy, na której zazwyczaj zasiada się podczas grania na konsoli. To, co na pewno sprawiło tak wielką popularność tego wynalazku, to bez wątpienia możliwość poczucia, iż my, za sprawą ruchów całego ciała, sterujemy postacią, widzianą na ekranie telewizora. PrioVR idzie o krok dalej i oferuje precyzyjny system, dzięki któremu możliwe będzie prowadzenie bardziej skomplikowanej rozgrywki.

PrioVR to zestaw czujników, przypominający kombinezon lub inny uniform, który będzie zakładał gracz, który chce wcielić się w bohatera gry. PrioVR jest projektem, który został zaprezentowany podczas targów CES 2014, a teraz szuka finansowania na Kickstarterze. W dodatku z bardzo dobrym skutkiem, o czym później. PrioVR dostępny jest w trzech wersjach. Lite, Core oraz Pro. Wersje te różnią się ilością czujników, jakie ubierze gracz na swoje ciało. Odpowiednio mamy do czynienia z 8, 12 oraz 17 czujnikami, które należy rozmieścić na czole, rękach, korpusie, oraz nogach.

Dzięki zastosowaniu PrioVR będziemy mogli bezposrednio sterować jedną z postaci z gry. Każdy nasz ruch będzie odpowiadał temu samemu zachowaniu bohatera na ekranie komputera lub konsoli, dla której PrioVR będzie dostępny. Do pełnego doświadczania rozrywki, możliwe będzie korzystanie równocześnie zarówno z tego zestawu czujników, jak i OculusRift. Jednym słowem, w pełni będziemy mogli wcielić się w postać, np. żołnierza, biorącego udział w działaniach bojowych. Przy pomocy tego projektu w domowych warunkach możemy stworzyć bardzo realistyczny symulator.

PrioVR współpracować będzie z silnikami Unity oraz UDK, stosowanymi w grach wideo. W przyszłości twórcy planują także, by urządzenie wspierało silnik CryEngine. Obecnie najtańszy zestaw możemy nabyć za 279 dolarów (Lite), za 349 dolarów dostaniemy zestaw 12 czujników (Core), a za 400 dolarów otrzymamy pełny zestaw 17 czujników (Pro). Jak widać projekt stworzony przez Yei Technology przypadł graczom do gustu. Obecnie aż 588 osób wsparło projekt na kwotę ponad 220 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 18 dni. Projekt odniósł niewątpliwy sukces. Jak widać istnieje zapotrzebowanie, nie tylko na fotorealistyczną szatę graficzną gier, ale również na rozwiązania, pozwalające na całkowite zespolenie z postacią, obserwowaną na ekranie komputera, czy telewizora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu