Rozpiska na luty zapowiada się znakomicie. Od piątku możecie oglądać nowy serial Netflixa "Altered Carbon", a w kinach fenomenalne "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Wkrótce czekają nas premiery "Czwartej władzy", "Czarnej Pantery" i serialu "Seven Seconds". A to nie wszystko.
Premiery - filmy w lutym
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
w kinach od 2 lutego
Dlaczego zamiast zwiastuna zamieściłem grafikę? Chciałbym, byście uniknęli błędu popełnionego przeze mnie - omijajcie wszystkie zwiastuny tego filmu szerokim łukiem. Dzięki temu wybrane do trailerów sceny będą dla Was kompletnym zaskoczeniem - uwierzcie mi, znając ich przebieg naprawdę sporo stracicie. Film opowiada o Mildred Hayes, której córka została zgwałcona i zamordowana. Siedmiomiesięczne dochodzenie policji nie daje rezultatów, dlatego kobieta decyduje się na wykupienie powierzchni reklamowej na 3 billboardach na skraju miasta. Ich treść szokuje i prowokuje. W filmie ze świetnej strony pokazali się Frances McDormand, Woody Harrelson oraz Sam Rockwell.
The Disaster Artist
w kinach od 9 lutego
Nasza recenzja The Distaster Artist
Produkcja Jamesa Franco to historia Tommy'ego Wiseau i jego filmu "The Room" określanego mianem najlepszego najgorszego filmu w historii. Skąd wziął się Wiseau, dlaczego ciągle ukrywał swój wiek i jakim cudem było go stać na film, którego koszt wyniósł ponad 6 milionów dolarów? Odpowiedzi w tym filmie nie znajdziecie, ale poznacie kulisy powstania kultowego "The Room" i docenicie starania Franco, który bryluje przed kamerą.
Czarna Pantera
w kinach od 14 lutego
Niektórzy wieszczą największy sukces w kinowym uniwersum Marvela - największą frekwencję, zarobki i oceny. Wkrótce przekonamy się, czy faktycznie najnowsza produkcja wypada tak świetnie. Czarna Pantera pojawiła już w filmowym uniwersum Marvela w Kapitanie Ameryce: Wojnie Bohaterów. W postać T’Challa, a tym samym tytułowego Black Panther wciela się Chadwick Boseman.
Czwarta władza
w kinach od 16 lutego
Nasza recenzja filmu Czwarta władza
Steven Spielberg powraca z filmem prezentującym kulisy publikacji New York Times'a, a przede wszystkim The Washington Post z 1971 roku, gdy w ręce dziennikarzy trafiły raporty dotyczące wojny w Wietnamie ukazujące prawdziwe oblicze trwającego konfliktu. W rolach głównych Maryl Streep oraz Tom Hanks, za muzykę odpowiada John Williams. Już na papierze wszystko wygląda fantastycznie i zgodnie z tym, co napisałem w recenzji filmu po przedpremierowym pokazie, obraz Spielberga ogląda się wyśmienicie. To zdecydowanie jedna z tych pozycji, których w kinie w lutym przegapić nie wolno.
Mute
od 23 lutego na Netflix
Film "Mute" opowiada historię barmana, który w wyniku wypadku w dzieciństwie staje się niemy. Po konfrontacji z klientem zaczynają się jego problemy i próba odnalezienia partnerki – jak sam ją określa miłości jego życia. Szukając jej, natrafia na jego drodze pojawia się dwóch chirurgów z amerykańskiej armii Cactus Bill (Paul Rudd) Duck (Justin Theroux), którzy w Berlinie nie znaleźli się bez powodu i realizują własną misję. Leo (Alexander Skarsgård) przemierza ulice miasta z nadzieją na szczęśliwy finał, co daje nam możliwość zobaczenia wizji Berlina z niedalekiej przyszłości – jest pełen futurystycznych, latających samochodów i ciemnych uliczek rozświetlanych neonami.
Ponadto warto zobaczyć:
- Winchester. Dom duchów (horror) - w kinach od 9 lutego
- Kształt wody (fantasy) - w kinach od 16 lutego
- Pomiędzy słowami (dramat) - w kinach od 16 lutego
Nowe seriale - luty 2018
Altered Carbon
od 2 lutego na Netflix
Nasza recenzja 1. sezonu "Altered Carbon"
Altered Carbon opowiada historię Takeshiego Kovacsa (Joel Kinnaman) – członka specjalnej grupy Emisariuszy, który ginie w walce. To był jednak dopiero początek, ponieważ akcja serialu rozgrywa się w przyszłości, w której cała osobowość oraz pamięć mogą być zapisane w cyfrowej postaci i przetransferowane do innego ciała. Jak łatwo się domyślić, taki zabieg pozostaje jedynie w zasięgu finansowym najbogatszych, którzy nie obawiając się konsekwencji mogą korzystać z życia do woli. Ci, których nie stać, starają się uzbierać jak najwięcej, by móc pozwolić sobie chociaż na zachowanie “siebie” na później.
Tu i teraz
od 12 lutego w HBO Go
Nowy serial HBO stworzony przez Alana Balla (American Beauty, Sześć stóp pod ziemią) przedstawiający perypetie multikulturowej amerykańskiej rodziny z wyższej klasy średniej. Występują między innymi Tim Robbins i Holly Hunter. Kolejne odcinki co tydzień.
Seven Seconds
od 23 lutego na Netflix
„Seven Seconds” skupi się na sprawie śmierci czarnoskórego chłopca, który zginął w wypadku spowodowanym przez policjanta. Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku Jersey City, gdzie o eskalację nie będzie trudno – z tego powodu policja stara się zatuszować sprawę, lecz żadna ze stron nie zamierza komukolwiek odpuścić.
Gone Girls i The Looming Tower
Obydwa seriale mają premiery w USA w lutym, lecz nie wiemy kiedy trafią do Polski - wiadomo tylko, że pierwszy z nich za jakiś czas trafi na Netflix. Gone Girls (26 lutego) ukaże działania zdesperowanych, przepracowanych i pełnych emocji kobiet, które postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i napadają na supermarket. Nie wszystko idzie po ich myśli, bo okazuje się, że po skradzione upomina się mafia, do której należy łup. Druga z produkcji to oryginalny serial Hulu pt. The Looming Tower (28 lutego) - historia dotyczy ataków na wieże World Trade Center z 2001 roku. Co doprowadziło do tragedii? Nieporadność służb wynikająca z braku współpracy FBI i CIA? Oparta o książkę Lawrence'a Wrighta mini-seria pokaże jak do tego doszło. Nie ukrywam, że w przypadku drugiego z seriali bardzo liczę na Showmax, który wcześniej przejął prawa do innego serialu Hulu, czyli "Opowieści podręcznej".
Polecamy:
- Nowości w HBO Go – luty 2018 – lista nowych filmów i seriali
- Nowości Netflix na luty 2018. Pełna lista nowych filmów i seriali
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu